Niedzielne popołudnie będzie wypełnione świetną sportową zabawą

W niedzielę 19 maja w parku na Osiedlu Armii Krajowej już po raz czwarty odbędzie się „Dzień Sportu”. Impreza zacznie się o godz. 12.00, a potrwa do godz. 18.00. Udział w niej jest bezpłatny, a każdy na niej znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie. Szczególnie zadowolone będą dzieci i młodzież, bo to głównie z myślą o nich jest ona organizowana.

Marcin Sagan

Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta, a dokładnie Wydział Sportu w nim istniejący, a także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W środku parku koło Górki Śmierci zapowiada się dobra zabawa.

– Zapraszamy wszystkich chętnych – mówi naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tomasz Lisiński. – Nie sposób będzie się nudzić. Przez tę imprezę chcemy wspierać aktywność fizyczną mieszkańców. To też promocja dla klubów z różnych dyscyplin sportu działających w mieście, które mogą się promować.

Teren imprezy podzielony będzie na kilka stref: rekreacyjną, z programem „Lekkoatletyka dla każdego”, tor przeszkód WipeOut, sportu dziecięcego, fitnessu i siły, ruchu drogowego, motorową, sztuk walki, meczową i dla seniorów. Będzie też miejsce do odpoczynku, a także strefa gastronomiczna.

Warto coś więcej wspomnieć o torze przeszkód WipeOut, którego pokonywanie dostarcza mnóstwo zabawy i śmiechu zarówno dla oglądającej publiczności jak i startujących w konkurencjach.
Na tym torze znajdzie się kilka konkurencji, a będą to m.in:
– rzepolepy; zadaniem jest przyklejenie napisu „wymiatacz” na specjalnej planszy, uczestnicy umieszczają znaczniki na planszy znajdującej się cztery metry nad trampoliną (z niej odbija się zawodnik).
– rower czteroosobowy; zadaniem jest przejechanie wyznaczonej trasy na specjalnie skonstruowanym rowerze dla czterech osób
– koszykarska karuzela; chodzi o wykonanie jak największej ilości celnych rzutów do ruchomych koszy które się obracają
– skakanka gigant; dwie osoby kręcą liną na specjalnych podwyższeniach natomiast pozostali muszą przenieść duże gumowe kwadraty przez linę przeskakując tak aby nie zostali dotknięci.

Na zdjęciu zeszłoroczna zabawa podczas „Dnia Sportu”. W tym roku wodnych atrakcji też nie zabraknie. Fot. Andrzej Klimek.