Niespodziewana porażka juniorów Odry

W 5. kolejce zmagań w wojewódzkiej lidze juniorów podopieczni trenera Tomasza Copika zanotowali pierwszą stratę punktów. Przegrali w Kędzierzynie-Koźlu z miejscowym Chemikiem 0-1.

Chemik w dotychczas rozegranych przez siebie trzech meczach zdobył tylko punkt. Przegrywał z: Polonią Nysa i Polonią Głubczyce, z którymi Odra wysoko zwyciężała. Opolanie przed tym spotkaniem mieli komplet 12 punktów. Wydawało się więc, że spokojnie poradzą sobie z ekipą z Kędzierzyna-Koźla. Stało się inaczej.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Odry. Stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Dwóch nie wykorzystał Michał Sparwasser, a jednej Marcel Sluga. Chemik całkiem dobrze się bronił, a im dłużej utrzymywał się bezbramkowy remis, tym bardziej gospodarze dostawali skrzydeł. W drugiej połowie padł jedyny gol. W 76. min po dośrodkowaniu, bramkarz Odry Adam Jurewicz minął się z piłką, ta spadła w gąszcz zawodników, a najwięcej sprytu wykazał Aleksander Kula, który na leżąco skierował futbolówkę do siatki. Wcześniej opolan od straty gola uratowała poprzeczka. Chemik dzięki swojej determinacji sprawił więc sporą niespodziankę.

Kolejny mecz zespół juniorów Odry zagra u siebie z MKS-em Kluczbork. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 14 września na boisku w Centrum Sportu przy ul. Północnej. Rozpocznie się o godz. 11.00.

Chemik Kędzierzyn-Koźle – Odra Opole 1-0 (0-0)
Bramka: 1-0 Kula – 76.
Odra: Jurewicz – Dziwański, Konowalczyk, Lisowski, Bień (57. Kowalski) – Kaczka, Pudlik, Maciej Wróbel, Sluga (86. Ogórek), Wnuk – Sparwasser (81. Matysek). Trener Tomasz Copik.

Na zdjęciu bramkarz opolskiej drużyny Adam Jurewicz. Fot. Andrzej Klimek.