Nowy zawodnik i jedno odejście w Odrze Opole

Nowym zawodnikiem Odry Opole został Dawid Czapliński, dotychczasowy napastnik Ruchu Zdzieszowice. Z zespołem pożegnał się z kolei Patryk Janasik.

Piotr Jankowski

Popularny „Czapla” to napastnik bardzo dobrze znany wszystkim kibicom w regionie. Nowy nabytek niebiesko-czerwonych jest wychowankiem Małejpanwi Ozimek. W tym zespole stawiał też pierwsze kroki w piłce seniorskiej. Już wtedy trenerzy widzieli w tym młodym zawodniku wielki potencjał. W styczniu 2015 roku przeszedł do Ruchu Zdzieszowice, z którego miał trafić do ówczesnego mistrza Polski – Legii Warszawa. Transfer ostatecznie nie doszedł jednak do skutku. Mimo, że Czapliński ostatni sezon stracił przez kontuzję i pandemię koronawirusa, wciąż powinien być wyróżniającym się zawodnikiem na zapleczu ekstraklasy.

Z niebiesko-czerwonymi pożegnał się z kolei Patryk Janasik. Boczny obrońca był w minionym sezonie wyróżniającym się zawodnikiem Odry, który ostatecznie trafił do Śląska Wrocław. – Cieszę się, że trafiłem do Śląska Wrocław i z dużym optymizmem podchodzę do tego wyzwania. Chcę się dalej rozwijać, nabierać doświadczenia w Ekstraklasie i jestem pewien, że to właściwy kierunek – przyznaje Janasik, który jeśli utrzyma formę, powinien wywalczyć sobie miejsce w podstawowej „jedenastce”.

Swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Odrą podpisał z kolei Błażej Sapielak. 17-letni bramkarz jest wychowankiem klubu z Opola, z którym związał się kontraktem na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Docelowo ma rozwijać się w zespole rezerw niebiesko-czerwonych, który występują w IV lidze.

Wciąż nieznana jest przyszłość Arkadiusza Piecha, który dzięki rundzie wiosennej stał się ulubieńcem kibiców z Oleskiej. Najprawdopodniej z klubem pożegnają się Mateusz Czyżycki, który ma trafić do Górnika Zabrze oraz Mateusz Trojak, którym zainteresowany jest GKS Tychy.

Na zdjęciu Dawid Czapliński na opolskim rynku. Fot. Materiały klubowe