O składzie turnieju finałowego FELO zadecyduje ostatnia kolejka

Już tylko jedna seria spotkań została do rozegrania w zmaganiach amatorów Futsal Extra Ligi Opole. Znane są dwa z czterech zespołów, które zagrają w turnieju finałowym. Dwa pozostałe wyłoni ostatnia kolejka.

Marcin Sagan

W 8. kolejce największą niespodziankę sprawił zespół Sąsiadów. Drużyna będąca w dole tabeli pokonała 3-1 wicelidera – ADL UNS, który wcześniej nie miał żadnej porażki na koncie. ADL UNS jest już jednak pewne gry w turnieju finałowym, w którym wystąpią cztery najlepsze ekipy. Pierwsze miejsce po fazie zasadniczej zajął Mortal Wiking, a przypieczętował je efektowna wygraną 7-0 z ekipą Wojciobusa. W najbliższy poniedziałek ostatnia seria spotkań, a w niej na pierwszy plan wybija się spotkanie The Zigers – Centrum Leczenia Bólu. The Zigers może się jeszcze zakwalifikować do turnieju finałowego. Musi jednak zwyciężyć w ostatniej kolejce. Remis pozbawi go szansy na grę w turnieju finałowym.

Po rozegraniu dziewięciu kolejek systemem każdy z każdym, cztery najlepsze drużyny awansują do turnieju finałowego, który w Stegu Arenie odbędzie się w niedzielę 20 stycznia.

Wyniki 8. kolejki: Centrum Leczenia Bólu – Diwa Personalservice 5-1 (Bojar 3, Gnoiński, Stręk – Cebula); CDB Futsal Team – OIRP 5-3 (Jeleniewski 3, Godlewski, Kwaśniak – Dziubałtowski, Owsiak, Pasieka); ADL UNS – Sąsiedzi 1-3 (Lewandowski – Samsel, Zienkiewicz, Troche); Wojciobus Beer Team – Mortal Wiking 0-7 (Niedzielski i Rospond po 2, Lewin, Bajorko, Chaba); Futsal Groszowice – The Zigers 1-6 (Idziak – Berbelicki, Węgrzyn po 2, Brodowski, Gacmaga).

W tabeli na prowadzeniu z dorobkiem 22 punktów jest Mortal Wiking i zapewnił już sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej. Drugi jest ADL UNS, który ma 19 „oczek”. Kolejne lokaty zajmują: Centrum Leczenia Bólu (18 pkt), Diwa Personalservice (16 pkt), The Zigers (15 pkt), Futsal Groszowice (13 pkt). Siódme miejsce zajmują Sąsiedzi (6 pkt), a za nimi są jeszcze: Wojciobus Beer Team i CDB Futsal Team (po 4 pkt). Na końcu tabeli jest ekipa OIRP, która nie zdobyła jeszcze punktów.

W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu jest z dorobkiem 15 goli Łukasz Bojar (Centrum Leczenia Bólu). Za nim z 10 trafieniami jest Adam Berbelicki (The Zigers). Po dziewięć bramek mają natomiast: Kacper Niedzielski i Adam Lewin (Mortal Wiking).

Plan 9. kolejki (poniedziałek 14.01): The Zigers – Centrum Leczenia Bólu (godz. 18.00), Mortal Wiking – Futsal Groszowice (godz. 19.00), OIRP – Wojciobus Beer Team (godz. 20.00), CDB Futsal Team – Sąsiedzi (godz. 21.00), Diwa Personalservice – ADL UNS (godz 22.00).

Na zdjęciu w czarnych strojach zawodnicy z zespołu Sąsiadów, którzy sprawili dużą niespodziankę w 8. kolejce. Fot. Mariusz Matkowski.