Miedź zatrzymała Odrę

W dniu dzisiejszym w spotkaniu na Stadionie w Opolu spotkały się dwa niepokonane jeszcze w Nice 1 Lidze zespoły Odry Opole i Miedzi Legnica.

Zawodnicy z Opola swoje pierwsze dwa mecze wygrali natomiast Miedź Legnica swoje pierwsze mecze zremisowała.

Gospodarze do meczu podchodzili, jako lider rozgrywek 1 Ligi natomiast Miedź znajdowała się na 13 pozycji w tabeli.
Mecz bardzo dobrze zaczął się dla gospodarzy, ponieważ, już w 6 min Gancarczyk mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Chwilę później rzut wolny wykonywał Garguła, który starał się pokonać bramkarza Odry, jednak nasz golkiper popisał się wspaniałą paradą i wybił piłkę nad poprzeczką.

Pod koniec pierwszej połowy ponownie rzut wolny sprzed pola karnego Opolan wykonywał Garguła. Tym razem piłkę wrzucił w pole karne, a zawodnik gości główką doprowadził do wyrównania.

Na przerwę zespoły schodziły z wynikiem remisowym 1:1.

W drugiej połowie licznie zgromadzeni kibice na stadionie przy Oleskiej nie mogli narzekać na nudę. W 66 min. bramkę zdobył Vojtus i Miedź prowadziła 2:1. Niespełna 10 min później po kontrowersyjnym rzucie karnym Vojtus podwyższył wynik i było już 1:3 dla Miedziowych.

W 72 min nadzieję, kibicom przywrócił Niziołek, który ulokował piłkę w bramce gości po pięknym strzale z rzutu wolnego.

Niestety przed końcowym gwizdkiem sędzia ponownie podyktował rzut karny dla gości, który wykonał Marquitos ustalając wynik spotkania na 2:4 dla gości.

Wypowiedzi pomeczowe:

Trener Miedzi Legnica: Dominik Nowak – Wiedzieliśmy, że będziemy grali na bardzo trudnym terenie. Trzeba było walczyć o każdy metr boiska. Widać było w spotkaniu doświadczenie moich zawodników. Wykazaliśmy dojrzałość. Zespół Odry oceniam bardzo wysoko. Na pewno w Lidze pokarzą jeszcze, co potrafią.

Trener Odry Opole: Mirosław Smyła – zwycięstwo wyrwano nam z gardła. Drużyna z Legnicy pokazała wysoką jakość. Szkoda, że straciliśmy bramkę w 46 min. Druga połowa była bardzo dobra. Niestety podyktowano dwa karne. Strzeliliśmy piękną bramkę z rzutu wolnego. Widowisko było bardzo dobre, szkoda tylko, że straciliśmy 3 pkt. Patrząc na przebieg spotkania jest to dobry prognostyk na przyszłość. Będziemy dalej mocno pracować.

Odra Opole – Miedź Legnica 2:4 (1:1)

Bramki:

1:0 Gancarczyk, 1:1 Augustyniak, 1:2 Vojtus , 1:3 Vojtus (karny), 2:3 Niziołek, 2:4 Marquitos (karny).

Żółte kartki: Niziołek, Gancarczyk, Wepa, Winiarczyk, Skrzypczak. – Bartczak, Bartkowiak, Garguła.

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Odra: Weinzettel – Brusiło, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk – Maćczak, Peroński (46min  Wepa), Niziołek, Wodecki, Marzec (70min  Matsui) – Gancarczyk (68. Skrzypczak). Trener Mirosław SMYŁA.

Miedź: Kapsa – Bartczak, Osyra, Bozić, Adu Kwame – Bartkowiak, Augustyniak, Garguła, Santana (68.min Marquitos), Łobodziński (80min Egerszegi) – Vojtusz (88min  Piasecki). Trener Dominik Nowak