Odra Opole zaczęła przygotowania do rundy wiosennej [VIDEO]

Do rozpoczęcia rundy rewanżowej w piłkarskiej I lidze zostały niespełna dwa miesiące. Być może niebiesko-czerwoni pierwszy oficjalny mecz zagrają wcześniej niż 2/3 marca, bo mają jeszcze do rozegrania spotkanie zaległe z Wigrami Suwałki i mecz ćwierćfinału Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok. 

Marcin Sagan

Nasi piłkarze mieli miesiąc przerwy od wspólnych zajęć. Na czas urlopów mieli rozpisane indywidualne treningi, tak by mogli rozpocząć przygotowania w odpowiedniej formie. W poniedziałek mieli pierwszy trening w 2019 roku. We wtorek i środę podopieczni trenera Mariusza Rumaka będą natomiast przechodzić badania wydolnościowe. Pierwszy sparing Odra zagra w sobotę 19 stycznia na wyjeździe z ekstraklasowym Śląskiem Wrocław. Cztery dni później w Opolu zmierzy się natomiast z zespołem Viktorii Żiżkow, która po rundzie jesiennej na zapleczu czeskiej ekstraklasy czyli na tym samym drugim poziomie co gra nasza drużyna, zajmuje ostatnie miejsce. Ogółem w trakcie przygotowań Odra ma zagrać dziewięć sparingów, a trzy z tych spotkań kontrolnych odbędą się na zgrupowaniu w Turcji. Odbędzie się ono od 12 do 21 lutego, a przeciwnicy z jakimi zagra na nim nasz zespół nie są jeszcze znani. W kraju oprócz meczów ze Śląskiem i czeską Viktorią rywalami będą jeszcze: III-ligowe Ślęza Wrocław i Polonia Środa Wielkopolska oraz dwie ekipy z I ligi – GKS Katowice oraz Raków Częstochowa.

Jeśli chodzi o sprawy kadrowe, to zgodę na nieco dłuższy urlop dostali: Brazylijczyk Dudu Paraiba i Hiszpan Ivan Martin. Z drużyną nie trenował pomocnik Marcin Wodecki. Dostał on zgodę na poszukiwanie sobie nowego klubu. Odra chce wypożyczyć natomiast do innego klubu środkowego obrońcę – 20-letniego Aleksandra Kowalskiego, tak by miał możliwość częstszych występów. Jesienią nie zagrał bowiem w lidze ani razu.

Jeśli chodzi o nowych zawodników, to nie należy się spodziewać rewolucji w kadrze zespołu aczkolwiek trener Rumak chciałby wzmocnić zespół w każdej formacji. Nowi gracze mają pojawiać się na zajęciach. W kręgu zainteresowań naszego klubu jest choćby 21-letni pomocnik II-ligowego ROW-u Rybnik Kamil Spratek. Grał on na poziomie II ligi dość sporo w ostatnich latach, a w rundzie jesiennej zdobył dla rybnickiej ekipy pięć goli.

Pierwszy mecz w rundzie rewanżowej Odra ma zagrać w weekend 2/3 marca z GKS-em Jastrzębie. Tydzień później u siebie ma się zmierzyć z Chojniczanką Chojnice. Nie jest jeszcze ustalona data zaległego meczu wyjazdowego z Wigrami Suwałki, który nie został rozegrany jesienią. Nie ma też daty hitowo zapowiadającego się meczu ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym to na własnym stadionie Odra zagra z wicemistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Możliwe terminy tego starcia to: 26, 27, 28 lutego; 5, 6, 7, 12, 13 lub 14 marca.

Na zdjęciu pomocnik Odry Sebastian Bonecki. Fot. Mariusz Matkowski. 

Materiał video z pierwszego w 2019 roku treningu Odry. Źródło OdraTV