Wielkie zwycięstwo Odry w Sosnowcu!

Podczas swojego pierwszego meczu po wyjściu ze strefy spadkowej Odra Opole bardzo dobrze spisała się w Sosnowcu, pokonując tamtejsze Zagłębie 3-1.

Piotr Jankowski

Opolanie rozpoczęli spotkanie bardzo ofensywnie, skupiając się budowaniu akcji. Już w pierwszej sytuacji bramkowej do siatki trafił Arkadiusz Piech, wyprowadzając tym samym Odrę na prowadzenie już w piątej minucie. Gospodarze od razu ruszyli do ataku próbując odrobić stratę. Podopieczni trenera Dietmara Brehmera pokazali jednak ponownie, że są jednym z najlepiej broniących się zespołów w lidze. Nie stracili bramki, do szatni schodząc z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron Odra nieco uspokoiła grę, ponownie stawiając na konsekwencję w budowaniu akcji. Przez pierwszy kwadrans to Odra dominowała i przez większość czasu utrzymywała się przy piłce. Efekt tego przyszedł w 62. minucie, kiedy to po dograniu Krzysztofa Janusa piłkę do bramki skierował Mateusz Trojak. Niestety gospodarze odpowiedzieli już po trzech minutach. Piłkarze Odry nie chcieli jednak tylko dowieźć zwycięstwa, a je podwyższyć, czego w 71. minucie dokonał Arkadiusz Piech. Ostatecznie drużyna prowadzona przez Dietmara Brehmera triumfowała 3-1, odnosząc tym samym swoje pierwsze ligowe zwycięstwo na Stadionie Ludowym w Sosnowcu od 1979 roku.

Kolejne spotkanie opolski zespół rozegra już we wtorek o godzinie 15:00. Przy Oleskiej Odra podejmie Chojniczankę Chojnice. Klub prowadzi już internetową sprzedaż biletów.

Zagłębie Sosnowiec 0-2 Odra Opole
Bramki: Beneta 65’ – Piech 5’, 71’, Trojak 62’
Zagłębie: Chorążka – Radkowski (60’ Mularczyk), Polczak, Grzelak, Beneta (81’ Rubio) – Szwed, Karbowy (60’ Hołota), Babiarz, Nawotka – Piasecki, Pawłowski. Trener: K. Dębek.
Odra: Kuchta – Tabiś, Kamiński, Żemło, Janasik – Trojak, Mikinic (Czernysz 84’), Bonecki, Czyżycki (90’ Niziołek), Janus – Piech (Skrzypczak 78’). Trener: D. Brehmer.