Odra spotkaniem u siebie kończy pierwszą rundę rozgrywek

W sobotę 9 października o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Oleskiej rozpocznie się mecz 17. kolejki piłkarskiej I ligi, w którym to niebiesko-czerwoni zagrają z Termaliką Nieciecza.

Marcin Sagan

To ostatnie spotkanie w pierwszej rundzie rozgrywek. Nie oznacza ono jednak końca tegorocznych zmagań na zapleczu ekstraklasy. Zostaną bowiem rozegrane awansem trzy kolejki z rundy rewanżowej. Przed Odrą więc w tym roku cztery mecze, w tym trzy u siebie.

Zarówno Odra, jak i Termalica spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Zespół z małej miejscowości leżącej koło Tarnowa typowany był do roli jednego z głównych faworytów. Na razie jest jednak średniakiem. W 16 meczach zanotował po sześć zwycięstw i porażek, a także miał cztery remisy. Dorobek 22 punktów pozwala zajmować 9. lokatę. Odra, która miała być ekipą środka tabeli, zajmuje natomiast ostatnie 18. miejsce z mizernym dorobkiem 10 punktów. Przed obydwoma zespołami starcie, które jest dla nich ważne. Termalica traci osiem punktów do 2. miejsca dającego awans do krajowej elity i cztery „oczka” do 6. miejsca dającego prawo gry w barażu.

Sytuacja Odry jest bardzo trudna, bo do 15. pozycji dającej utrzymanie traci osiem punktów. Margines błędu jest już bardzo wąski. Chcąc się utrzymać w I lidze, Odrze nie są potrzebne pochwały za dobre momenty gry, ale po prostu punkty. Zwycięstw potrzeba jak powietrza. Tym bardziej, że dwa ostatnie spotkania opolanie przegrali (0-2 u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała i 1-3 w Grudziądzu z miejscową Olimpią). Termalica w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyła natomiast punkt. Mecz ma więc duży ciężar gatunkowy, bo obu drużynom bardzo potrzebne są punkty dla poprawy nastrojów.

Na kolejny mecz w Opolu kibice Odry poczekają nieco dłużej. Na 16 listopada planowane było starcie 18. kolejki z Miedzią Legnica. To jest jednak termin reprezentacyjny i z obu klubów zostali powołani zawodnicy do kadr narodowych. Z Odry wybrańcami są: Bartłomiej Wdowik (do kadry do lat 21) i Martin Adamec (do kadry młodzieżowej Slowacji do lat 23). Spotkanie z Miedzią zostało więc przełożone na środę 27 listopada (godz. 17.30).

Na zdjęciu w niebieskiej koszulce pomocnik Odry Sebastian Bonecki. Fot. Andrzej Klimek.