Opolanie startowali w międzynarodowym mitingu judo we Włoszech

Grupa opolskich dżudoków przebywała we włoskiej Rawennie na zaproszenie miejscowego klubu i wzięła udział w międzynarodowych zawodach integracyjnych z udziałem sportowców z: Norwegii, Holandii, Bośni i Hercegowiny, Słowenii, Chorwacji, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Włoch, odbywających się w ramach XVII edycji „Dni sportu jako integracji”.

W imprezie bardzo dobrze spisali się zawodnicy z niepełnosprawnościami, którzy na co dzień trenują w Gwardii Opole pod okiem trenera Lesława Licznara. Ich dokonania są o tyle cenne, że rywalizowali oni z bardziej doświadczonymi przeciwnikami mającymi wyższym stopniu wtajemniczenia, posiadającymi pasy w kolorach zielonym, niebieskim i brązowym. Każdy z nich stoczył po trzy lub cztery walki.

Piotr Stelmach (kat. 73 kg, w grupie ne-waza) i Krzysztof Wieczorek (kat. 90 kg) wygrali wszystkie pojedynki, dzięki czemu stanęli na najwyższym stopniu podium. Daniel Przybyła (kat. 73 kg) jedną walkę przegrał, dwie kolejne wygrał przez ippon, a z uwagi na zdobyte punkty także zajął pierwsze miejsce. Fabian Szymaniec (kat. +100 kg) w walce o złoty medal nie podołał jedynie doświadczonemu zawodnikowi ze Słowenii i musiał się zadowolić miejscem na drugim stopniu podium. Natomiast Dominik Wilczek (kat. 90 kg) uległ jedynie swojemu klubowemu koledze – Krzysztofowi Wieczorkowi i w zawodach zajął drugie miejsce.

Na zdjęciu medaliści kategorii do 90 kg. Pierwszy z lewej Dominik Wilczek, który zajął 2. miejsce, obok zwycięzca – Krzysztof Wieczorek. Fot. archiwum klubowe.