Opolanie zdominowali mistrzostwa Polski w karate kyokushin

Podczas mistrzostw Polski Federacji Shinkyokushinkai w Kielcach, opolscy zawodnicy wywalczyli siedem medali. Będą oni reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej podczas kwietniowych mistrzostw starego kontynentu.

Piotr Jankowski 

Mistrzostwa były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy seniorów, które odbędą się 4-5 kwietnia w Tbilisi – stolicy Gruzji. W każdej z kategorii wagowych były jedynie dwa miejsca na taki wyjazd. Opolskie zawodniczki z klubu Champion zajęły dwa najwyższe stopnie na podium podczas tego turnieju w konkurencji kata (pokazy), wcześniej pokonując swoje rywalki jednogłośnymi decyzjami. Mistrzynią Polski została Aleksandra Bukowa, a srebrny medal wywalczyła Anna Kolasińska. Na portalu społecznościowym klubu, zamieszczone zostało poniższe zdjęcia, pokazujące moment po zakończeniu finałowej walki naszych reprezentantek.

Pięć medali wywalczyli z kolei zawodnicy Opolskiego Klubu Karate Kyokushin. W konkurencji kata mężczyzn, opolanie stanęli na każdym stopniu podium. Złoto zdobył Konrad Kozubowski, srebro przypadło Mateuszowi Golombowi, a brąz Filipowi Szellerowi. W kumite (walki) kobiet po srebrny medal w kategorii wagowej do 55 kg i tym samym kwalifikację na mistrzostwa Europy sięgnęła Agata Kozubowska. Takim samym osiągnięciem może się pochwalić Szeller, który oprócz brązowego krążka w kata, wywalczył srebro w kumite w wadze do 65 kg. Na mistrzostwa Europy z tego klubu pojadą: Kozubowski, Golomb, Szeller i Kamil Stankiewicz. Wystąpią oni w kata drużynowym.

Na zdjęciu medaliści mistrzostw Polski w kata z OKKK Opole. Od lewej: Mateusz Golomb, Konrad Kozubowski i Filip Szeller. Fot. archiwum klubowe.