Opolscy hokeiści znów doznali wysokiej porażki

Po porażce 0:10 w minioną niedzielę u siebie z Cracovią Kraków, we wtorek w Nowym Targu zawodnicy PGE Orlika przegrali jeszcze wyżej. Ekipie miejscowego Podhala ulegli 2:13.

Marcin Sagan

W porównaniu z meczem z Cracovią w opolskiej drużynie nie zagrał Białorusin Maksym Wołkow. Odszedł on ze zmagającego się z dużymi kłopotami finansowymi naszego klubu. Jest testowany przez Energę Toruń i być może w tym klubie się „zaczepi”. To już piąty napastnik, który opuścił drużynę w ostatnich tygodniach. Wcześniej odeszli Rosjanie: Władysław Jełakow i Aleksander Gołowin (obaj do Automatyki Gdańsk), inny Rosjanin Aleksiej Trandin, a także Martin Przygodzki (obaj do Unii Oświęcim). Nasz zespół znalazł się więc w rozsypce, a druga bardzo wysoka porażka z rzędu jest tego dowodem. Jest też jednak jeden nowy gracz. To 23-letni rosyjski napastnik Gieorgij Ostapczuk. W poprzednim sezonie grał na drugim poziomie rozgrywkowym w Rosji. W tym sezonie pozostawał bez klubu.

Orlik był skazany na pożarcie w starciu z zajmującym 3. miejsce w tabeli przeciwnikiem, który wygrał osiem spotkań poprzedzających wtorkowe starcie. Przez kilka minut pachniało jednak niespodzianką. W 6. min prowadzenie objęli bowiem nasi zawodnicy po strzale Alexisa Svitaca, który do Orlika trafił przed tym sezonem właśnie z Nowego Targu. Miejscowi dość szybko wyrównali, ale na drugą bramkę poczekali do 17. min. Zdobył ją wychowanek nowotarskiego klubu – Kacper Guzik, który w przeszłości grał przez jeden sezon w Orliku. Potem gospodarze szybko strzelili jeszcze trzy gole do końca pierwszej tercji. Po dwóch częściach gry mieli już na koncie 10 goli. W 42. min było już 12:2 dla popularnych „Szarotek”. Od tego momentu nieco zwolnili i dopiero w końcówce zdobyli 13. gola.

W najbliższą niedzielę 13 stycznia kolejny mecz opolanie zagrają z GKS-em Tychy na wyjeździe. Najbliższe spotkanie u siebie to starcie z Zagłębiem Sosnowiec. Odbędzie się ono na Toropolu we wtorek 15 stycznia, a jego początek wyznaczono na godz. 18.30.

Podhale Nowy Targ – PGE Orlik Opole 13:2 (5:1, 5:1, 3:0)
Bramki: 0:1 Svitac – 6., 1:1 Jaśkiewicz – 9., 2:1 Guzik – 17., 3:1 Tolvanen – 18., 4:1 Worwa – 19., 5:1 Hovinen – 20., 6:1 Hovinen – 22., 6:2 Skrodziuk – 24., 7:2 Zapała – 29., 8:2 Guzik – 30., 9:2 Worwa – 34., 10:2 Różański – 39., 11:2 Koski – 41., 12:2 Jaśkiewicz – 42., 13:2 Tolvanen – 59.
Podhale: B. Kapica – Wajda, Tolvanen, Różański, Koski, Worwa – Jaśkiewicz, Kolusz, Słowakiewicz, Neupauer, Guzik – Hovinen, Moksunen, Siuty, Zapała, Michalski – Mrugała, Dutka, Wsół, D. Kapica, Wielkiewicz. Trener Tomek Valtonen.
PGE Orlik: Nobis (od 21. do 40. min Robaszkiewicz) – Wojdyła, Kostek, Skrodziuk, Rzekanowski, Gorzycki – Bychawski, Gawlik, Obrał, Szydło, Svitac – Miettinen, Sznotala, Kadziuba, Ostapczuk. Trener Jacek Szopiński.
Sędziował Tomasz Radzik (Krynica). Kary: Podhale 6 min, PGE Orlik 18 min. Widzów 500.

Na zdjęciu zawodnicy opolskiego zespołu: Alexis Svitac (na pierwszym planie) i Bartłomiej Bychawski. Fot. Andrzej Klimek.

Terminarz, wyniki i tabela ekstraklasy hokeja
http://hokej.net/pl/phl/terminarz-wyniki/100/