Opolscy kartingowcy w światowych finałach serii Easykart i ROK Cup

We Włoszech odbyły się światowe finały dwóch prestiżowych serii kartingowych, w których startowali zawodnicy z całego świata, w tym reprezentanci opolskiego HAWI Racing Team.

ALAN LALAK (#347) jako jedyny Polak ścigał się w światowym finale Easykart International Grand Finals. Zawody odbyły się na torze Castelletto Motodromo – Autodromo w miejscowości Pavia w dniach 4-8 października br.

Opolski kartingowiec choć odbiegał sprzętowo od konkurentów to w wyścigu finałowym kategorii Easykart 100 zajął 7. miejsce.

Swoją postawą na torze zrobił bardzo dobre wrażenie, ponieważ bronił się przed rywalami i nękał ich atakami.

Natomiast KAMIL GRABOWSKI (#560) podczas światowego finału ROK CUP International Final, który odbył się w dniach 11-14 października br. na torze South Garda Karting w Lonato, przebrnął sito eliminacji i razem z trójką innych Polaków awansował do finału A w Mini Rok, co jest sporym osiągnięciem biorąc pod uwagę, że w tej kategorii do rywalizacji przystąpiło aż 162 kierowców z całego świata. Kamil ostatecznie zameldował się na mecie jako 30. Zwyciężył Connor Zilisch (USA), drugi był Nikita Bedrin (RUS), a trzeci Filippo Croccolino (ITA).

Miejsce pozostałych polskich kierowców: Karol Pasiewicz – 8, Piotr Protasiewicz – 9 i Tymoteusz Kucharczyk – 14. Rewelacyjny wynik osiągnęli nasi rodacy w kategorii Senior Rok, gdzie dwa pierwsze miejsca zajęli Bartosz Mila i Kacper Szczurek.

Na zdjęciu: Kamil Grabowski i Rubens Barrichello (gwiazda F1)