Opolski Festiwal Skoków już w niedzielę!

Przed nami 15 edycja Opolskiego Festiwalu Skoków. Impreza odbędzie się w niedzielę, tradycyjnie już na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków.

Co najważniejsze znamy już także oficjalne listy startowe. W konkursie głównym weźmie udział łącznie 20 osób, dziewięć kobiet i 11 mężczyzn. I to właśnie od pań rozpocznie się rywalizacja o godz. 14.30.

Należy zwrócić na nią uwagę także dlatego, iż to właśnie tutaj zobaczymy główną gwiazdę zmagań. Będzie nią najlepsza żeńska przedstawicielka skoku wzwyż w naszym kraju ostatnich lat Kamila Lićwinko. Do tego to u nas teraz zakończy definitywnie swoją sportową karierę.

Dodatkowego smaczku dodaje tutaj fakt, iż w Opolskim Festiwalu Skoków brała udział już wielokrotnie, ale przede wszystkim w 2013 roku – wynikiem 1,99 m – właśnie tutaj pobiła wieloletni rekord Polski, należący wcześniej do Danuty Bułkowskiej.

Jak udało się nam ustalić początkowo zawodniczka ze względu na zmęczenie miała przyjechać tylko jako gośc, ale ostatecznie postanowiła jednak, że jeszcze raz wystartuje.

Panowie z kolei swoją rywalizację rozpoczną dwie godziny później, a po kolejnych 120 minutach zaplanowano dekorację zawodników. Po niej z kolei konkursy z nagrodami dla publiczności

Warto zauważyć także, iż o godz. 16 nastąpi uroczyste podziękowanie Konradowi Owczarkowi z AZS-u Politechniki Opolskiej, który także kończy karierę sportową.

LISTY STARTOWE

Kobiety

 1. Kamila Lićwinko
 2. Mariya Zhodzik (Białoruś)
 3. Wiktoria Miąso
 4. Hanna Haradskaya (Białoruś)
 5. Katarzyna Kokot
 6. Emilia Twardowska
 7. Anna Gałka
 8. Hanna Grabowska
 9. Weronika Kaźmierczak

Mężczyźni

 1. Andriy Protsenko (Ukraina)
 2. Dzmitry Nabokau (Białoruś)
 3. Norbert Kobielski
 4. Dmytro Yakovenko (Ukraina)
 5. Mateusz Kołodziejski
 6. Maciej Lepiato
 7. Jan Stefela (Czechy)
 8. Jakub Pająk
 9. Marcin Jachym
 10. Jakub Nielub
 11. Igor Fiała