Opolski Klub Karate Kyokushin z medalami w Warszawie

W weekend zawodnicy opolskiego klubu Karate Kyokushin wzięli udział w 13. edycji turnieju Kokoro Cup. Organizatorem zawodów, w których wystąpiło czterech opolan, był Bielański Klub Karate Kyokushin.

Piotr Jankowski

W turnieju wystartowało 22 zawodników – z Polski, Litwy i Francji. Walki odbywały się w nowej formule. Walka trwała bowiem pięć minut, bez dogrywek, a jedyną opcją wygranej było zdobycie waza-ari (Waza-ari jest również oceną przyznawaną w karate, za cios, którego nie można ocenić na ippon z powodu jego nieefektywności lub nieprecyzyjności).

Na podeście wystąpiły Agata Kozubowska, czyli medalista mistrzostw Polski, jak i instruktorka Opolskiego Klubu Karate Kyokushin posiadająca 3 dan. Zmierzyła się ona z aktualną mistrzynią Polski i Europy – Anną Bielską. Sędziowie w tym starci orzekli remis.

Galę Kokoro Cup uświetnił pokaz kata w wykonaniu wielokrotnego Mistrza Polski i Europy – Konrada Kozubowskiego, który również jest instruktorem w Opolski Klubie Karate Kyokushin posiadający 3 dan. Pokaz wykonany był wspólnie z młodymi zawodnikami z klubu – Julią Pracką i Kamilem Malesą.

Podczas drugiego dnia zmagań, rywalizowali juniorzy. Julia Pracka i Kacper Kieroński zdobyli srebrne medale, natomiast Kamil Malesa brązowy. Bez medalu do stolicy województwa opolskiego powrócił natomiast Robert Pławski.

Na zdjęciu opolscy uczestnicy turnieju w Warszawie. Fot. Materiały prasowe