Opolski turniej Srebrnego Kasku dla Kaczmarka

Eliminacje Srebrnego Kasku, wiele emocji nie przysporzyły, jednak udało się je odjechać do końca mimo zmiennej pogody.

Stawką turnieju była walka o 6 miejsc premiowanych awansem do finału, a do tego chętnych nie brakowało. Zawody wygrał z 14 punktami Daniel Kaczmarek, który przegrał jedynie z Sebastianem Niedźwiedziem, który zajął drugie miejsce w turnieju. Awans wywalczyli także Bober. Kopeć- Sobczyński oraz Kossakowski.

Pewniakiem do finału był z pewnością Bartosz Smektała, który w czterech startach uzbierał 10 punktów, jednak w ostatnim swoim starcie wjechał w taśmę i został z biegu wykluczony. Szansę wykorzystał Turowski dojeżdżając w powtórce biegu na 2 miejscu dzięki czemu zrównał się punktami ze Smektałą.

Po dwudziestu biegach było wiadomo, że o ostatnie premiowane awansem miejsce w finałowej rozgrywce będzie wyłonione w biegu dodatkowym, a rywalizować o nie będą Smektała i Turowski.

Popularny „Smyk” okazał się lepszy i to jemu przypadło ostatnie miejsce w drodze do finału.

Niestety, zawodnicy OK Kolejarza Opole nie zaliczą tych zawodów do udanych. Spisali się słabo zajmując ostatnie miejsca w stawce, co może niepokoić. Jedyne punkty jakie uzbierali, były tymi które zdobyli na kolegach z drużyny. Zastanawia to przed kolejnym meczem ligowym, tym bardziej, że w zeszłym sezonie szczególnie Krzywosz potrafił dobrze jechać, walczyć i wygrywać z lepszymi rywalami od siebie. Dzisiaj mimo, że odkręcał gaz, to rywale z łatwością mu odjeżdżali, a w ostatnim swoim biegu motor odmówił mu posłuszeństwa i zdefektował. Kibice z pewnością liczą, że do niedzieli motory naszych młodych zawodników uda się podrasować, chociaż jak wiadomo czasu zostało bardzo mało.

Kolejne emocje w Opolu już w niedzielę o godz. 17.00, gdzie drużyna OK Kolejarza Opole zmierzy się z MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów WLKP.