Orlik rozgromiony na Toropolu

W swoim trzecim meczu w grupie barażowej opolscy hokeiści ulegli u siebie Zagłębiu Sosnowiec 1:8. Kolejny mecz zagrają w najbliższy piątek w Katowicach i jeśli go przegra, to praktycznie zostaną zdegradowani z ekstraklasy.

Początek meczu był całkiem dobry w wykonaniu gospodarzy. Kilka razy groźnie zaatakowali, ale były bramkarz reprezentacji Polski – Rafał Radziszewski nie dał się zaskoczyć. Sosnowiczanie po tych niezbyt dla siebie udanych minutach zorientowali się, że muszą dać coś więcej od siebie i przyspieszyć. Kiedy tak się stało, strzelili cztery gole i po pierwszej tercji mecz był rozstrzygnięty. Trzy bramki w pierwszej odsłonie doświadczony czeski obrońca Kamil Charousek. W drugiej tercji Zagłębie strzeliło trzy kolejne gole. Dwa razy został pokonany Jarosław Nobis, a raz Dominik Robaszkiewicz. On pojawił się na lodzie przy wyniku 0:6. Robaszkiewicz puścił dwie bramki, obie po strzałach z dalszej odległości czeskiego defensora Davida Turona. W 55. min Orlik zdobył honorową bramkę grając w przewadze. Krążek po uderzeniu Rosjanina Władysława Zorina odbił rezerwowy bramkarz gości Michał Czernik, a z dobitką popędził Patryk Pelaczyk.

Po trzech rozegranych meczach w fazie barażowej Orlik ma zero punktów. Zagłębie ma komplet dziewięciu. Trzeci z zespołów – Naprzód Janów Katowice ma trzy, ale rozegrał dwa mecze. Z tej trójki zespołów (każdy rozegra z każdym po cztery mecze, a więc łącznie osiem) dwa zapewnią sobie miejsc w ekstraklasie na kolejny sezon. Orlik kolejny mecz zagra na wyjeździe z Naprzodem już w najbliższy piątek 1 marca. Porażka sprawi, że zajęcie drugiego miejsca w grupie barażowej będzie już mało prawdopodobne. Następny mecz opolanie także mają na wyjeździe – w Sosnowcu (w niedzielę 10 marca). Najbliższy mecz na Toropolu mają natomiast we środę 13 marca. Wówczas przyjedzie do Opola zespół Naprzodu, a spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30.

Orlik Opole – Zagłębie Sosnowiec 1:8 (0:4, 0:3, 1:1)
Bramki: 0:1 Charousek – 10., 0:2 Charousek – 14., 0:3 Stoklasa – 17., 0:4 Charousek – 18., 0:5 Luka – 21., 0:6 Rutkowski – 30., 0:7 Turon – 39., 0:8 Turon – 47., 1:8 Pelaczyk – 55.
Orlik: Nobis (30. Robaszkiewicz) – Radzieńciak, Miettinen, Svitac, Szydło, Zorin – Wojdyła, Chorążyczewski, Obrał, Ostapczuk, Pelaczyk – Kandziuba, Rzekanowski, Skrodziuk, Gorzycki. Trener Jacek Szopiński.
Zagłębie: Radziszewski (41. Czernik) – Turon, Duszak, Gniewek, Kana, Luka – Akimoto, Podsiadło, Kozłowski, Stojek, Stoklasa – Charousek, Działo, Bucenko, Rutkowski, Jaskólski – Pavuk, Domogała, Pędraś, Sikora, Jarosz. Trener Marcin Kozłowski.
Sędziował Mariusz Smura (Katowice). Kary: Orlik 22 min (w tym 10 minut dla Władysława Zorina za niesportowe zachowanie), Zagłębie 12 min. Widzów 120.

Na zdjęciu z lewej obrońca Orlika Kordian Chorążyczewski. Fot. Andrzej Klimek.