Ostatni sparing przed sezonem Gwardia zaliczyła na plus

W meczu towarzyskim dwóch drużyn z PGNiG Superligi nasi szczypiorniści pokonali Piotrkowianina Piotrków 27-24. Za tydzień zaczynają walkę o ligowe punkty.

Starcie naszego brązowego medalisty z 7. drużyną minionego sezonu było wyrównane. Lepsi okazali się gospodarze. Świetnie w bramce spisywał się Adam Malcher, ale nie tylko jego należy wyróżnić. Cieszyć może, że do najskuteczniejszych zawodników naszej ekipy w tym meczu należeli dwaj utalentowani 19-latkowie, którzy przyszli z I-ligowego SMS-u Gdańsk: leworęczny rozgrywający Szymon Działakiewicz i prawoskrzydłowy Michał Scisłowicz. Obaj są dużymi nadziejami polskiego szczypiorniaka, regularnie grali w kadrze narodowej juniorów, a w lipcu byli powołani do szerokiej kadry Polski seniorów. W meczu z Piotrkowianinem pokazali, że mogą być silnymi punktami naszego zespołu.

Pierwszą bramkę zdobył Patryk Mauer, ale dwie kolejne goście i w 3. min prowadzili 2-1. Potem długo gra toczyła się bramka za bramkę. W 23. min było 9-9, ale końcówka pierwszej odsłony należała do naszych zawodników i na przerwę schodzili oni z dwoma bramkami przewagi. W 32. min było 15-12, ale za chwilę był już remis po 15. Potem przewagę uzyskali opolanie i w 49. min prowadzili 25-21. Sześć minut później przewaga wynosiła już tylko jedną bramkę (25-24). Dwie ostatnie bramki zdobyli jednak nasi zawodnicy: kapitan Mateusz Jankowski oraz wspomniany Scisłowicz, który tym samym ustalił wynik spotkania.

Gwardia sezon zacznie w sobotę 31 sierpnia. Wówczas to w Stegu Arenie zmierzy się z Pogonią Szczecin. Początek spotkania o godz. 18.30.

Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków 27-24 (13-11)
Gwardia: Malcher, Balcerek – Lemaniak 3, Scisłowicz 4, Zarzycki 5, Klimków 1, Małecki, Mokrzki, Zieniewicz 3, Jankowski 3, Mauer 2, Morawski 1, Działakiewicz 5, Skraburski. Trener Rafał Kuptel.

Na zdjęciu z piłką nowy zawodnik opolskiego klubu – Szymon Działakiewicz. W piątkowym sparingu zdobył on pięć bramek. Fot. Mariusz Matkowski.