Panowie mają za sobą pięć kolejek, panie zaczynają grać w najbliższą sobotę

OLSA czyli Opolska Liga Siatkówki Amatorów to już nie tylko rozgrywki mężczyzn. Wkrótce ruszą zmagania kobiet, a wystartuje w nich sześć zespołów. 

Marcin Sagan

Organizatorem ligi jest animator siatkówki w naszym mieście – Józef Gusta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W rozgrywkach mężczyzn dziesięć drużyn rozegra po 18 spotkań (każdy z każdym, mecz i rewanż). Mecze toczą się w hali Budowlanych przy ul. Duboisa, a odbywają się w kolejne niedziele. Pierwsza runda potrwa do 2 grudnia (mecze w każdą kolejną niedzielę), a potem nastąpi przerwa. Druga runda rozgrywek zacznie się 6 stycznia 2019 roku, a zakończy 3 marca. Kolejne niedziele będą przeznaczone na ćwierćfinały (przystąpi do nich osiem najlepszych drużyn), półfinały, mecz o 3. miejsce i finał. Rozgrywki zakończą się 31 marca.

W najbliższą sobotę ruszą rozgrywki kobiet. Zgłosiło się do nich sześć drużyn: PV Volley Krapkowice, PV Volley Gogolin, MOS Opole, Light System Salon Audio Video Opole, Auto Tech KS Koniczyna i Auto Tech KS Koniczyna II. Mecze pań również odbywać się będą w hali Budowlanych przy ul. Duboisa, a będą one wychodzić na parkiet w soboty.

– Zmagania pań ruszą po raz pierwszy i jesteśmy ciekawi jak te rozgrywki będą się rozwijać – mówi Barbara Bonk z MOSiR-u. – Sześć zgłoszonych drużyn, to całkiem dobra liczba. Zobaczymy jaki będzie poziom sportowy tych rozgrywek, choć on oczywiście nie jest najważniejszy. To liga amatorska i liczy się przede wszystkim dobra zabawa oraz możliwość spędzania aktywnie czasu.

Tymczasem w rozgrywkach mężczyzn za nami pięć kolejek. W ostatniej – piątej odbył się mecz na szczycie. Dotychczas prowadzący w tabeli Karmelek zmierzył się z wiceliderem zespołem KS Auto Tech Koniczyna i przegrał 0:3 w poszczególnych setach: 17:25, 18:25, 23:25. Po tym spotkaniu doszło do zmiany na pozycji lidera i teraz to zespół Koniczyny prowadzi w klasyfikacji. Oto pozostałe wyniki 5. kolejki: Elektryk – PZU Sport Opolskie 0:3, Festivalowa AZS Uniwersytet – Ekonomik 3:0, Libero – Tower 0:3, Bedmet – Gryf 3:0.
W tabeli po pięciu kolejkach z dorobkiem 14 punktów prowadzi KS Auto Tech Koniczyna. Kolejne miejsca zajmują: Festivalowa AZS Uniwersytet, Karmelek (oba po 12 pkt), Tower (10 pkt), Bedmet (9 pkt), Gryf, Libero, PZU Sport Opolskie (wszystkie po 6 pkt). Klasyfikację zamykają z zerowym dorobkiem Ekonomik i Elektryk.

Zapraszamy na oficjalny fanpejdż rozgrywek http://www.facebook.com/ligaopole/ Tam można znaleźć wyniki, zdjęcia, terminarze, a nawet można śledzić transmisje ze spotkań OLSY.