Patryk Kuleszo startował w ekstremalnym wyścigu!

PATRYK KULESZO z opolskiego HAWI Racing Team w minioną niedzielę ścigał się w wyścigu Kruszywa Extreme Enduro Race. Zawody zostały rozegrane na terenie żwirowni Skrzypiec koło Prudnika i zgromadziły na starcie blisko 130 motocyklistów, a wśród nich specjalistów od superenduro Emila Juszczaka (BKFM FLOW), Grzegorza Kargula (CKM Cieszyn) i Dorotę Dudzik (MKS Gorce Kamienica) oraz kilku endurowców, znanych ze startów w Mistrzostwach Polski, czy Pucharze Polski.

Organizatorzy przygotowali wymagającą trasę o nawierzchni szutrowej, piaszczystej, błotnej i kamienistej, ze stromymi podjazdami i zjazdami oraz licznymi przeszkodami, jak opony, czy sekcja z trelinką. Niektóre trudne elementy słabsi zawodnicy mogli omijać wyznaczonym objazdem. Choć aura sprzyjała, to dwugodzinna jazda wielu zawodnikom dała się mocno we znaki, a trudność trasy spowodowała, że nie wszyscy dobrnęli do mety. Nasz młodzieżowiec startował w klasie PRO.

W treningu kwalifikacyjnym wykręcił 13 czas, a w wyścigu zajął 7. miejsce. Zwyciężył Emil Juszczak przed Dominikiem Olszowym (CKM Cieszyn) i Mariuszem Stefaniakiem (RAF Racing). W klasie Amator triumfował Grzegorz Kobielusz, drugi był Alan Drożdżowski, a trzeci Bartłomiej Klimek. W męskim gronie nieźle radziła sobie Dorota Dudzik, która ostatecznie minęła linię mety na 22. miejscu, ale wszystkim zaimponowała ambitną postawą na trasie.

Foto: Hawi Racing Team – Piotr Kumiec