PGE Orlik Opole wygrywa kolejny sparing

W dniu dzisiejszym odbył się kolejny mecz Orlika.

Tym razem na własnym lodowisku podejmowali w meczu rewanżowym Naprzód Janów.

Od początku pierwszej tercji Opolanie przeważali na lodowisku, czego efektem były zdobyte dwie bramki. Pierwszą w 13 min zdobył Kisielewski, a drugą w 16 min Szydło.

Wydawało się, że mecz będzie łatwy i przyjemny.  Niestety tak się nie stało.

W drugiej tercji nie padły żadne bramki.  Orlik przeważał, ale nie potrafił podwyższyć wyniku. W trzeciej tercji  Opolanie nadal byli w ataku. Stworzyli parę ładnych akcji zakończonych strzałami., ale niestety pod dwóch ładnych kontrach pod koniec meczu Naprzód doprowadził do wyrównania.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i o zwycięstwie zadecydowały rzutu karne, w których lepsi okazali się zawodnicy Orlika wygrywając 2:1.

Trener Orlika – Jacek Szopiński oświadczył po meczu, że w szatni będzie bura, ponieważ w wygranym meczu nie można sobie pozwolić na stratę dwóch bramek. Jak widać nadal są błędy, które w lidze nie mogą się już zdarzyć. Widać było, że chcieliśmy strzelić kolejne bramki, a skończyło się stratami. Zawodnicy są zmęczeni po trudnych treningach. Brak świeżości i nadal skuteczności. Zostali sprawdzeni prawie wszyscy zawodnicy. Ma dojechać jeszcze jeden obcokrajowiec. Wierzę, że niedługo już będzie wszystko w porządku i wszystkie błędy zostaną wyeliminowane.

Wynik: PGE Orlik Opole – Naprzód Janów 2:2 (2:0,0:0,0:2), k: 2:1

Zawodnicy: Kieler , Nobis, Latal, Sordoń, Radek Mejdl, Vacla Mejdl, Przygocki, Kostek, Sznotala, Baranyk, Szydło, Gorzycki, Gawlik, Wąsiński, Sikora, Gawrus, Zatko, Demianiuk, Kisielewski,

Trener: Jacek Szopiński