Pierwsze ruchy kadrowe w Kolejarzu

Po sezonie zakończonym drugim miejscem w rozgrywkach drugiej ligi, Kolejarz Opole wziął się za budowanie składu na kolejną kampanię.

Piotr Jankowski

Z Opolem pożegna się Hubert Łęgowik, który najprawdopodobniej trafi do RzTŻ Rzeszów. – Chciałbym bardzo podziękować wszystkim kibicom Kolejarza Opole za trzy ostatnie sezony! Dziękuję za doping na wszystkich stadionach, gdzie walczyliśmy o ligowe punkty oraz wszystkie miłe słowa wsparcia. Nadszedł u mnie czas na zmiany i nowe wyzwania. Dziękuję – napisał w swoich mediach społecznościowych zawodnik.

W kolejnych rozgrywkach barwy opolan będzie nadal reprezentował Oskar Polis. 24-latek był w 2020 roku najlepiej punktującym zawodnikiem Kolejarza. Pozwoliło mu to na wygranie plebiscytu na najlepszego zawodnika rozgrywek opolskiej ekipy. Głosowanie odbyło się wśród kibiców.

Kolejarzem pozostanie również Mads Hansen. Negocjacje z tym żużlowcem do łatwych jednak nie należały. Prezes świętującego w tym roku 70-lecie klubu, Zbigniew Dziemba, zdradził w rozmowie ze Sportowymi Faktami, że ten miał propozycje z pierwszej ligi.

Przypomnijmy, że w sezonie 2020 opolska drużyna zajęła dobre drugie miejsce.

Na zdjęciu Marek Mróz przekazujący ostatnie instrukcje swojemu zawodnikowi. Fot. Marek Mróz