Piłkarki Unii Opole wygrały turniej w Zduńskiej Woli

W tym leżącym w województwie łódzkim mieście odbył się piłkarski ogólnopolski turniej halowy kobiet „Pogoń Cup 2018”. Wśród 12 drużyn najlepsza okazała się Unia.  

Marcin Sagan

Turniej przeznaczony był dla seniorek, ale w opolskiej drużynie występowały głównie juniorki. Tym większe jest więc osiągnięcie naszej ekipy. Rozegrała ona osiem spotkań, a w tym najważniejszym finałowym pokonała MOSiR Sieradz 2-1.

W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy po sześć zespołów i grały systemem każdy z każdym. Opolanki pokonały: Łysicę Bodzentyn 4-0, Astorię Szcerców 1-0, KS Raszyn 2-0 i Pogoń II Zduńska Wola 2-1. Miały też jedną wpadkę. Wysoko przegrały bowiem z Kotanem Ozorków 1-4. Nie przeszkodziło to jednak w zajęciu pierwszego miejsca w grupie, a to oznaczało, że w ćwierćfinale rywalem był czwarty zespół z drugiej grupy – Pogoń Zduńska Wola Mecz z gospodyniami był bardzo zacięty. Skończył się bezbramkowym remisem i o awansie do półfinału musiały decydować rzuty karne. W nich opolanki zwyciężyły 2-1. W półfinale ponownie spotkały się z Astorią Szczerców i znów wygrały. Tym razem 2-0. Na koniec we wspomnianym już wcześniej finale okazały się lepsze od ekipy z Sieradza i mogły odebrać złote medale.

– Turniej trwał dwa dni, więc grania było dużo – tłumaczył szkoleniowiec opolskiej ekipy Tomasz Minkiewicz. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wzięliśmy w nim udział. Oczywiście bardzo cieszy też końcowe zwycięstwo.

Unia na turnieju w Zduńskiej Woli grała w składzie: Paulina Bronowicka, Ewa Gatak (bramkarki) – Pamela Drożdż, Karolina Larska, Ewelina Proszek, Anastazja Nowaczek, Agata Brzozowska, Patrycja Górnik, Oliwia Baron, Katarzyna Dąbrowska, Aleksandra Gatak, Nicola Konefał. Kierownik drużyny Patrycja Sajdak. Trener Tomasz Minkiewicz
Na zdjęciu zawodniczki Unii z medalami zdobytymi za zwycięstwo w turnieju. Fot. archiwum klubowe.