Piłkarki Unii pokonały wicelidera tabeli

W swoim 17. meczu w tym sezonie w rozgrywkach II ligi zawodniczki opolskiego zespołu odniosły dziewiąte zwycięstwo. Jest ono tym cenniejsze, że pokonały zajmującą 2. miejsce w tabeli Bielawiankę Bielawa 2-0.

Andrzej Klimek

Po ostatniej przegranej 1-2 w Zabrzu z miejscowym KKS-em, nasze dziewczyny były niepocieszone. Z wyżej klasyfikowanymi rywalkami zagrały bowiem dobry mecz. Dlatego też do starcia z Bielawianką przystąpiły mocno zmobilizowane i bardzo chciały się pokazać z jak najlepszej strony.

Opolanki dobrze zaczęły spotkanie. Były częściej przy piłce i dominowały. W 15. min dogodną sytuację do otwarcia wyniku miała Karolina Larska, która po dośrodkowaniu Klaudii Gogolok minimalnie spudłowała. Od tego momentu mecz zrobił się bardziej wyrównany. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, ponownie akcję przeprowadziły Larska z Gogolok. Ta druga płaskim strzałem otworzyła wynik spotkania i zawodniczki z Opola schodziły na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Druga połowa zaczęła się od ataków Bielawianki, ale gospodynie dobrze grały w obronie, a w bramce bezbłędnie spisywała się Aneta Klimek. W 54. min w zespole gości na boisko weszła Karolina Tylak. Reprezentantka Polski do lat 19 jeszcze bardziej wzmocniła grę w ofensywną przyjezdnych. Bielawianka zaczęła grać wyżej zostawiając tylko trzy zawodniczki w obronie, co wykorzystały w 68. min zawodniczki z Opola. Po ładnej akcji Patrycji Sajdak z Larską, Sajdak ładnym strzałem pokonała bramkarkę gości. Obraz gry do końca meczu nie uległ zmianie. Zawodniczki z Bielawy nacierały, a Unia skutecznie rozbijała ich ataki, czasami groźnie kontratakując.

Kolejny mecz Unia zagra na wyjeździe w niedzielę 2 czerwca z AZS-em II Wrocław. Najbliższy mecz w Opolu ma natomiast w sobotę 8 czerwca. Wówczas to w derbach Opolszczyzny zmierzy się z Plonem Błotnica Strzelecka. To spotkanie odbędzie się na stadionie Odry przy ul. Oleskiej, a rozpocznie się o godz. 15.30.

Unia Opole – Bielawianka Bielawa 2-0 (1-0)
Bramki: 1-0 Gogolok – 39., 2-0 P. Sajdak – 68.
Unia: Klimek – Kupka, Kubacka, Sobotkiewicz, P. Sajdak – Baron, Gabor, Zylla, Kucharska, Larska – Gogolok (73. Górnik). Trener Tomasz Minkiewicz.

Na zdjęciu w czerwonym stroju zdobywczyni drugiego gola dla Unii Patrycja Sajdak walcząca z piłkarkami Bielawianki. Fot. Andrzej Klimek.