Piłkarki Unii przegrały po golu straconym w doliczonym czasie gry

Występujące w grupie śląskiej II ligi nasze zawodniczki uległy w wyjazdowym starciu ekipie KKS-u Zabrze 1-2.

W starciu dwóch drużyn z górnej części tabeli faworytem był zespół z Zabrza. Jesienią wygrał w Opolu 4-0, a w dorobku miał o cztery punkty więcej. Długo jednak zanosiło się na to, że spotkanie zakończy się remisem. Prowadzenie gospodyniom dała w 18. min Wioletta Dziółko, a wyrównała krótko po przerwie Sandra Zylla. W drugiej minucie doliczonego czasu gry zwycięską bramkę dla zabrzanek strzeliła Roxana Fross. Padła ona po uderzeniu z rzutu wolnego z około 18 metrów w pobliżu narożnika pola karnego. Unia w Zabrzu zaprezentowała się całkiem dobrze. Nasze zawodniczki miały kilka dogodnych sytuacji, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Okazje miała zwłaszcza Klaudia Gogolok, ale też Karolina Larska. Szwankowała jednak skuteczność pod bramką przeciwniczek. Gospodynie też miały dwie dogodne okazje, ale na wysokości zadania stanęła bramkarka Unii Aneta Klimek.

W najbliższy weekend zawodniczki Unii mają wolne. W rozgrywkach grupy śląskiej II ligi jest bowiem nieparzysta ilość 11 drużyn i w każdej kolejce jedna z nich musi pauzować. W zbliżającej się dotyczyć to będzie opolanek. Na boisko, by walczyć o kolejne punkty podopieczne trenera Tomasza Minkiewicza wyjdą w sobotę 25 maja. Wówczas to u siebie zmierzą się z Bielawianką Bielawa. To spotkanie odbędzie się w Centrum Sportu przy ul. Północnej, a jego początek wyznaczono na godz. 17.00.

KKS Zabrze – Unia Opole 2-1 (1-0)
Bramki: 1-0 Dziółko – 18., 1-1 Zylla – 50., 2-1 Fross – 90.
Unia: Klimek – Kupka, Grzelińska, Gatak, P. Sajdak – Baron (65. Brzozowska), Sobotkiewicz, Zylla (77. Górnik), Kucharska, Larska – Gogolok. Trener Tomasz Minkiewicz.

Na zdjęciu zawodniczka Unii Oliwia Baron. Fot. Andrzej Klimek.

Terminarz, wyniki i tabela grupy śląskiej II ligi piłki nożnej.