Piłkarki Unii wracały z Gorzowa na tarczy

Występujące w II lidze zawodniczki z Opola uległy na wyjeździe zespołowi Stilonu 2-3.

Marcin Sagan

Smutne i z pokładem dużej sportowej złości wracały z najdalszego wyjazdu nasze piłkarki. Przegrały mecz, w którym były lepsze. Niestety brak skuteczności odbił się w najgorszy możliwy sposób.

– Mieliśmy bardzo dużą przewagę, dziewczyny sprawniej operowały piłką od rywalek, miały znacznie więcej sytuacji bramkowych – mówił szkoleniowiec Unii Tomasz Minkiewicz. – Zawodniczki Stilonu oddały cztery strzały w meczu i zdobyły trzy bramki. Były też dwie kontrowersyjne decyzje sędziowskie na naszą niekorzyść. Nie zostały nam uznane dwie naszym zdaniem prawidłowo zdobyte gole. Na to jednak nie możemy zwalać winy za porażkę. Spowodowana ona była naszą nieskutecznością.

Do przerwy gospodynie prowadziły 1-0, ale kiedy w 69. min wyrównała Klaudia Gogolok wydawało się, że opolanki „przełamią” rywalki. Niestety straciły w bardzo podobny sposób dwa gole w ciągu dwóch minut. Długa piłka za plecy naszej defensywy i w dobrych sytuacjach znajdowały się Malwina Mazur i Nikola Michalska. W drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiego gola dla Unii zdobyła Patrycja Górnik. Na to, by doprowadzić do remisu zabrakło już czasu.

W najbliższy weekend w rozgrywkach jest przerwa. Kolejny mecz ligowy Unia zagra u siebie w sobotę 19 października z rezerwami ekstraklasowego AZS-u Wrocław. Spotkanie na boisku w Centrum Sportu rozpocznie się o godz. 12.30.

Stilon Gorzów – Unia Opole 3-2 (1-0)
Bramki: 1-0 Michalska – 9., 1-1 Gogolok – 69., 2-1 Mazur – 78., 3-1 Michalska – 79., 3-2 Górnik – 90.
Unia: Klimek – Baron, Kubacka, Gatak, Sajdak – Górnik, Dróżdż, Sobotkiewicz, Dąbrowska, Larska – Gogolok. Trener Tomasz Minkiewicz.

Na zdjęciu zawodniczki Unii Opole. Fot. Andrzej Klimek.  

Terminarz, wyniki i tabela gr. III rozgrywek II ligi piłki nożnej kobiet
http://www.90minut.pl/liga/1/liga10957.html