Piłkarz Odry powołany do kadry narodowej. Mecz z Miedzią będzie przełożony

Bartłomiej Wdowik został powołany do reprezentacji Polski do lat 21 na mecze ze Szwajcarią i Norwegią.

Marcin Sagan

Pierwsze z tych spotkań odbędzie się w czwartek 14 listopada w Chojnicach, a drugie cztery dni później w Bytowie. Starcie ze Szwajcarami odbędzie się w ramach towarzyskich zmagań w cyklu Elite League, a mecz z Norwegią też będzie towarzyski, ale już do Elite League się nie zalicza.

Wdowik był już powołany we wrześniu na dwa mecze Elite League z Włochami (porażka 0-2 na wyjeździe) i Portugalią (porażka 0-1 w Rzeszowie). W obu tych meczach 19-letni gracz Odry wchodzil do gry w końcówkach. Z Portugalią zagrał osiem minut, a z Włochami siedem. Na październikowe mecze Elite League z Holandią (porażka 1-2 u siebie) i Niemcami (wygrana 4-3 na wyjeździe) Wdowik już nie był powoływany. Teraz ponownie zyskał uznanie w oczach trenera Jacka Magiery. „Pod broń” na mecze ze Szwajcarią i Norwegią wezwał on 20 zawodników. Wśród nich jest też grający w poprzednim sezonie w Odrze Serafin Szota, który w obecnych rozgrywkach nie potrafi przebić się do składu ekstraklasowej Wisły Kraków.

W rozgrywkach Elite League Polska kadra do lat 21 (rocznik 1999 i młodsi) po czterech meczach ma w dorobku trzy punkty. Oprócz: Włoch, Portugalii, Holandii, Niemiec, Szwajcarii i Polski w tych towarzyskich rozgrywkach grają jeszcze drużyny narodowe Czech i Anglii. Z nimi reprezentacja Polski spotka się wiosną 2020 roku.

Wdowik trafił do Odry przed tym sezonem z Ruchu Chorzów, w którym występował w poprzednich rozgrywkach w II lidze. Jest on podstawowym zawodnikiem naszej ekipy. Zaczynał sezon na lewej pomocy, ale został przesunięty do tyłu. Gra teraz na lewej stronie defensywy i na tej pozycji spisuje się nieco lepiej. Ogółem na 16 spotkań w I lidze zagrał w 13. Jedenaście razy wychodził w podstawowym składzie, a osiem spotkań zaliczył w pełnym wymiarze minut.

Opolski klub otrzymał również sygnał, że do młodzieżowej kadry Słowacji po raz kolejny zostanie „zawezwany” pomocnik naszego klubu Martin Adamec. Powołanie dwóch graczy oznacza, że przełożony zostanie mecz 18. kolejki, w którym Odra ma się zmierzyć z Miedzią Legnica. Zresztą z Miedzi też mają być powołani zawodnicy do kadr narodowych i legnicki klub sam już zgłaszał działaczom z Opola, że będzie wnioskować o przełożenie spotkania. Według terminarza starcie Odra – Miedź miało zostać rozegrane na stadionie przy ul. Oleskiej w sobotę 16 listopada. Rezerwowy termin dla meczów 18. kolejki to środa 27 listopada. Dokładny termin meczu nie jest jeszcze znany.

Na zdjęciu Bartłomiej Wdowik. Fot. Andrzej Klimek.