Piłkarze Rodła Opole powalczyli na turnieju BAK-Herbstcup 2018 w Berlinie

Drużyna trenera Grzegorza Bryłki wzięła udział w mocno obsadzonym turnieju BAK-Herbstcup 2018 w Berlinie.

Na zaproszenie Berliner Athletik Klub 07 zjechało się do Berlina 16 drużyn z rocznika 2007 z Niemiec i  Polski. W turnieju wzięły udział między innymi takie drużyny jak: Dynamo Drezno, RB Lipsk, HSC Hannover, Erzgebirge Aue, Śląsk Wrocław czy Pogoń Szczecin.

Turniej odbył się na kompleksie sportowym „Poststadion” w samym centrum Berlina. Obiekt ten lata świetności ma już za sobą, ale jeszcze w latach 30 ubiegłego wieku odbywały się tutaj mecze reprezentacji Niemiec oraz Igrzyska Olimpijskie.

Drużynie Rodła walczyła dzielnie, jednak nie udało im się zakwalifikować do najlepszej ósemki turnieju. Turniej wygrała drużyna RB Lipsk przed SV Heimstetten oraz 1FC Neubrandenburg. Z polskich ekip najlepiej zaprezentował się Śląsk Wrocław, który ostatecznie zajął piąte miejsce w turnieju.

Skład Rodła: Cezary Glomb, Bartosz Kulczycki, Antoni Matejka, Maciej Stachoń, Dominik Skiba, Borys Gołębiowski, Fabian Czaja, Franciszek Bobrowski, Mateusz Majas, Marek Gabert, Jeremi Mielcarek, Piotr Ryszka. Trener: Grzegorz Bryłka.