Piłkarze Swornicy przygotowania do wiosny zaczną w najbliższy poniedziałek

W zespole zajmującej po rundzie jesiennej 4. miejsce w tabeli IV ligi „Swory” w przerwie zimowej nie dojdzie do wielu zmian kadrowych. Drużyna z naszego miasta treningi zaczyna 14 stycznia, a przed rozpoczęciem wiosennych zmagań rozegra sześć spotkań sparingowych.

Marcin Sagan

Jest niemal przesądzone, że drużynę opuści bramkarz Arkadiusz Fesser. Był on wypożyczony do Swornicy z III-ligowego Ruchu Zdzieszowice. W rundzie jesiennej spisywał się on bardzo przyzwoicie i wyżej notowany Ruch chce go z powrotem w swojej kadrze.

– Jeśli Arek odejdzie, a wszystko na to wskazuje, to będziemy zmuszeni szukać bramkarza – mówi grający trener Swornicy Wojciech Scisło. – Więcej informacji o chęci odejścia jakiegokolwiek innego zawodnika nie mam. Niczego nie można wykluczyć, ale zmiany kadrowe nie będą u nas duże. Treningi ma z nami rozpocząć 18-letni środkowy pomocnik Kacper Cieśliński. Do tej pory grał on w Opolskiej Lidze Juniorów w zespole Pomologii Prószków. Stawiamy na młodych chłopaków z Opola i okolic, w ostatnim roku czy dwóch latach konsekwentnie odmładzaliśmy skład, więc taki zawodnik wpisuje się w naszą filozofię działania. Sprawdzimy go, zobaczymy czy będzie w stanie przebić się do kadry drużyny czy później do składu. Niewiadomą są występy Damiana Filli. To był bardzo ważny dla nas zawodnik w rundzie jesiennej, a w ostatniej kolejce doznał kontuzji kolana. Wydawało się, że będzie potrzebna operacja. Damian leczył się zachowawczo. Zobaczymy co z tego wyjdzie i czy będzie w pełni zdrowy na wiosnę. Za kilka tygodni ma zacząć z nami treningi. Bardzo chciałbym, żeby mógł grać na wiosnę.

Swornica po rundzie jesiennej w tabeli opolskiej IV ligi zajmuje 4. lokatę ze stratą ośmiu punktów do prowadzącej Polonii Głubczyce i siedmiu do wicelidera – Małejpanwi Ozimek. w gronie faworytów do walki o awans więc jej nie ma.

– Chciałbym, żeby wiosną drużyna zrobiła postęp w grze, a przy okazji może uda się zdobyć więcej punktów niż jesienią – zaznacza trener Scisło. – O walce o awans nie mówimy, „nie spinamy się”. Grajmy jak najlepiej, cieszmy się swoją grą, ogrywajmy młodzież i zobaczymy jakie będą tego efekty.

W ramach przygotowań do wiosennych spotkań o punkty, Swornica zagra sześć spotkań kontrolnych. Pierwszym rywalem będzie Śląsk Łubniany, a mecz ten odbędzie się 26 stycznia. Kolejnymi rywalami będą: Pomologia Prószków (1.02), LZS Skorogoszcz (9.02), Pogoń Prudnik (16.02), Victoria Chróścice (23.02) i Małapanew Ozimek (2.03). Poza meczem z Pomologią, który odbędzie się w Prószkowie, pozostałe nasz zespół zagra w Centrum Sportu przy ul. Północnej. Runda wiosenna w piłkarskiej IV lidze rozpocznie się w weekend 9/10 marca. Na inaugurację Swornica zagra u siebie z KS-em Krapkowice.

Na zdjęciu zawodnicy Swornicy: Michał Błoński (z lewej) i Damian Lisoń. Fot. Andrzej Klimek.