Pokaz mocy opolskich siatkarek. UNI o krok od awansu!

Prawdziwy koncert dały „Wilczyce” z Opola w swoim drugim meczu serii z San-Pajdą Jarosław. W żadnym z setów rywalki nawet przez moment nie zagroziły ekipie Nicoli Vettoriego.

Piotr Jankowski

Fantastycznie rozpoczęły to spotkanie gospodynie, które szybko wypracowały sobie sześciopunktowe prowadzenie. W każdej kolejnej akcji spisywały się naprawdę dobrze, kończąc ataki już w pierwszej akcji. Siatkę z bloków rywali udanie „czyściła” Gabriela Makarowska, dzięki czemu UNI triumfowały 25:10.

Druga partia była bliźniaczo podobna. Bardzo dobrze funkcjonowało przyjęcie „Wilczyc”. Ataki zespołu z Jarosławia były skutecznie bronione, dzięki czemu nie trudno było kontynuować świetną passę i triumfować 25:16.

Trzecia partia wyglądała nieco inaczej. Opolanki wciąż prowadziły, jednak nie potrafiły uciec na więcej niż trzy punkty. Gra toczyła się akcja za akcję, a Nicola Vettori zdecydował się na pierwszą zmianę dopiero pod koniec seta. Trzeba przyznać, że była to dobra decyzja, bowiem Gabriela Borawska wniosła sporo świeżości, dzięki czemu UNI zapewniły sobie awans do finałów fazy Play-Off.

UNI Opole 3-0 (25:10, 25:16, 25:19) San Pajda Jarosław