Polecamy dwie imprezy rekreacyjne w weekend

Cieszący się dużą popularnością Nightskating w sobotę oraz pożegnanie lata z zumbą w niedzielę w Amfiteatrze. W tych bezpłatnych imprezach warto wziąć udział.

Marcin Sagan  

Stowarzyszenie RoleOpole serdecznie zaprasza na 12. już edycję imprezy z cyklu Nightskating. W sobotę 15 września rolkarze ponownie opanują ulice Opola. Przemieszczający się przy dźwiękach muzyki barwny korowód, na parę godzin będzie nadawał rytm całemu miastu.

Start przejazdu odbędzie się z ul. Oleskiej z parkingu Centrum Rozrywki Kubatura. Do przejechania kilka kilometrów po ulicach miasta, a całość odbywać się będzie pod opieką policji, pogotowia oraz zespołu zabezpieczającego imprezę. Do udziału zaproszeni są wszyscy chętni: rolkarze, wrotkarze oraz longboardziści. Jedynym wymogiem jest zapoznanie się z regulaminem imprezy oraz podstawowe umiejętności jazdy i skutecznego hamowania. Z przyczyn technicznych rowerzyści poruszać się mogą wyłącznie za kolumną (za członkami zespołu zamykającego przejazd, a przed karetkami). Dzieci mogą wziąć udział, ale tylko z opiekunem. Start całej kolumny spod Kubatury zaplanowano na godz. 19.00.

Z kolei w niedzielę o godz. 10.00 ostatnie już w tym roku spotkanie z zumbą w opolskim Amfiteatrze. Z przytupem w tańcu i z zestawem ćwiczeń pożegnamy lato w rytm muzyki latynoamerykańskiej. Będzie to uwieńczenie wakacyjnego cyklu spotkań z zumbą w amfiteatrze, a przypomnieć też należy, że odbywały się też zajęcia z aquazumby na basenie letnim „Błękitna fala” . Zajęcia są oczywiście bezpłatne i dostępne dla każdego.Odbędą się one na zadaszonej scenie więc odbędą się niezależnie od pogody.

Na zdjęciu lipcowa edycja Nighskatingu. Fot. Andrzej Klimek.