Polis z awansem do półfinału IMP. Odpadli Orwat i Brzozowski

Wczoraj zostały rozegrane ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu, w których brali udział zawodnicy OK Bedmet Kolejarza Opole. Na torze w Łodzi dzielnie o pierwszą ósemkę walczył Oskar Polis, zaś w Bydgoszczy Brzozowski i Orwat. Oskarowi zabrakło niestety troszeczkę szczęścia, żeby założony plan bezpośredniego awansu mógł się w pełni zrealizować.

Mariusz Matkowski

Opolski zawodnik, rozpoczął zawody wyśmienicie. Już w pierwszym biegu zgarnął trzy punkty pokonując Kościucha, Pióro i Łobodzińskiego. W drugim starcie, przyjechał na końcu stawki, a przegrał nie z byle kim, bo z późniejszym zwycięzcą tych zawodów Piotrem Pawlickim oraz Pieszczkiem i Cyferem.

Po trzech startach Polis miał na swoim koncie cztery punkty i ciężko było liczyć na udane zakończenie. Nadzieje wróciły po 14. biegu, kiedy to nasz zawodnik pokonał po walce Miedzińskiego, Jasińskiego i Szostaka. Pozostał jeden bieg do końca.

Uzbierane siedem punktów nie wystarczało, żeby awansować do półfinału IMP. Na starcie osiemnastej gonitwy stanęła mocna stawka zawodników, na nieszczęście dla zawodnika Kolejarza. Bieg zakończył się zwycięstwem Buczkowskiego, tuż za nim przyjechał Kubera, Przedpełski i na końcu stawki Polis.

Wiadomo już było, że jest po bezpośrednim awansie, a na pocieszenie pozostał bieg dodatkowy o miejsce rezerwowego w półfinale. Tutaj Polis wygrał z Jasińskim, dzięki czemu na kolejne zawody pojedzie jako zawodnik rezerwowy turnieju, z nadzieją, że ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w zawodach i będzie mógł wskoczyć w jego miejsce.

Gorzej poszło pozostałym zawodnikom OK Bedmet Kolejarza Opole na torze w Bydgoszczy. Brzozowski zakończył zawody po dwóch startach z trzema punktami na koncie, zaś Orwat z problemami startowymi nie zdobył punktu.

W ćwierćfinałach jeździli także żużlowcy Eltrox Włókniarza Częstochowa,którzy w sezonie 2021 będą reprezentować barwy opolskiej drużyny w charakterze gości. Do półfinału awansował Bartek Kowalski zdobywając 9. punktów, zaś Mateusz Świdnicki z trzema punktami odpadł z rywalizacji.

W przyszłym tygodniu, jeżeli pogoda pozwoli, planowane są kolejne treningi na torze im. Mariana Spychały przy ulicy Wschodniej, a inauguracja sezonu już 2.05.2021, gdzie bój o ligowe punkty stoczą dwie drużyny Kolejarza, opolskiego i rawickiego.

Na zdjęciu Oskar Polis. Foto: Mariusz Matkowski.