Prawnicy opanują sportowe areny miasta

Do niedzieli na obiektach sportowych miasta toczyć się będzie bardzo duża impreza – XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników. Wystąpi na niej ponad 600 osób, a w planie zawodów m.in.: pływanie, lekkoatletyka, badminton czy piłka nożna.

Marcin Sagan

Sędziowie, adwokaci, prokuratorzy i radcy prawni przez najbliższe dni będą sportowcami i walczyć będą o medale. Główną areną zmagań będzie stadion lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków przy ul. Sosnkowskiego. Dużo będzie się działo w największej hali w mieście – Stegu Arenie. Będą konkurencje na pływalni „Wodna Nuta” i na basenie letnim „Błękitna fala” na placu Róż. Zajęty na potrzeby imprezy będzie Orlik na ul. Czaplaka.

Miasteczko Spartakiady będzie w sąsiedztwie Studenckiego Centrum Kultury i Orlika na ul. Czaplaka. Na stadionie lekkoatletycznym toczyć się będzie rywalizacja w piłce nożnej i lekkiejatletyce (od czwartku do niedzieli). Na basenie letnim „Błękitna fala” walczyć będą siatkarze plażowi (czwartek od godz. 9.00 do 18.00 i w piątek od godz. 9.00 do 13.00). W Stegu Arenie w czwartek w planie jest badminton (od godz. 9.00 do 18.00), a w piątek w tych samych godzinach zmagania w ringo. Pływanie z kolei na „Wodnej Nucie” w czwartek od godz. 10.30 do 14.00. Zawody w squasha odbędą się w klubie squasha przy ul. Cygana, a zmagania w kartingu na torze przy ul. Kępskiej.

Ogólnie dziać się do niedzieli bardzo dużo. Tak dużej imprezy jeśli chodzi o liczbę uczestników i ilość konkurencji dawno w Opolu nie było. W jej przeprowadzeniu bardzo mocno pomaga Opolski Związek Piłki Nożnej, który jest współorganizatorem imprezy w naszym mieście.

Film promujący Spartakiadę

Spot XXIX Ogólnopolskiej Spartakiady Prawników

3,2,1… AKCJA! ????Prezentujemy najnowszy ????️spot tegorocznej XXIX Ogólnopolskiej Spartakiady Prawników! 12-16 września! Zapraszamy do Opola!http://spartakiada2018.opole.plOpole #wrzesien #sport #prawo #bedzieSieDzialo #OpoleCzeka

Gepostet von SpartakiadaOpole2018 am Dienstag, 19. Juni 2018