Przed nami Bieg Odblaskowy. Ruszyły zapisy do niego

W tym roku bieg odbędzie się w najbliższy piątek 20 września. Wziąć w nim udział może każdy chętny.

Marcin Sagan

Celem biegu organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, propagowanie zdrowego stylu życia oraz uświadamianie ludzi o konieczności posiadania elementów odblaskowych podczas aktywności fizycznej. Bieg odbędzie się w piątek 20 września, a rozpocznie się o godz. 20.00. Start i meta będą przy lodowisku „Toropol” na ul. Barlickiego. Biuro zawodów znajdować się będzie natomiast w „Toropolu” (wejście boczne). Uczestnicy będą biegli Bulwarem Karola Musioła i ścieżkami w Parku Nadodrzańskim. Dystans biegu to 2300 metrów. Udział w imprezie jest bezpłatny, a wziąć udział może każdy chętny.

Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku 19 września w siedzibie MOSiR (ul. Barlickiego 13, pokój nr 111, od godz. 8.00 do 15.00) lub w dniu zawodów 20 września w biurze zawodów od godz. 17.00 do 19.45.

Trzysta pierwszych osób na mecie otrzyma pamiątkowe medale. Bieg ma charakter rekreacyjny i nie będzie prowadzony pomiar czasu. Organizator zapewnia uczestnikom wodę i poczęstunek.

Na zdjęciu ubiegłoroczny Bieg Odblaskowy. Fot. Andrzej Klimek.