Przed nami turniej finałowy ECO Silesia Cup

Przed nami turniej finałowy ECO Silesia Cup

W niedzielę na Basenie Letnim „Błękitna fala” przy placu Róż odbędzie się walka o ostateczny triumf w corocznym turnieju siatkówki plażowej „ECO Silesia Cup”. W finałowych zmaganiach wystąpi sześć par żeńskich i osiem męskich.

Marcin Sagan

Żeby zakwalifikować się do końcowej rozgrywki pary musiały zbierać punkty rankingowe w turniejach eliminacyjnych. Tych rozegrano trzy i wyłoniły one 14 najlepszych duetów.

W zmaganiach kobiet jest zdecydowany faworyt. Para Joanna Rejno – Paulina Sobolewska z Wrocławia wygrała wszystkie trzy turnieje eliminacyjne i jej porażka w turnieju finałowym byłaby niespodzianką sporego kalibru. Do walki z zawodniczkami ze stolicy Dolnego Śląska staną duety: Aleksandra Stadnik – Angelika Rusin, Martyna Radzikowska – Iwona Winkiewicz, Julia Warwas – Joanna Moczko, Aleksandra Szafraniec – Agata Tychoń oraz Martyna Paczkowska – Paulina Wiśniewska.

W rywalizacji mężczyzn faworyta należy upatrywać w duecie Jeremiasz Mazurek – Kamil Semeniuk z Kędzierzyna-Koźla. Wygrał on dwa turnieje eliminacyjne, a w trzecim mając zapewniony udział w finale już nie grał. W stawce są też pary: Tomasz Ciach – Gracjan Sachnik, Rafał Gramala – Radosław Zagaja, Tomasz Malczewski – Michał Jankowski, Piotr Stogniew – Michał Stogniew, Jarosław Madzia – Michał Bernyś, Arkadiusz Luber – Mateusz Bury oraz Przemysław Krasnodębski – Paweł Rajski.

Turniej finałowy zaplanowano na niedzielę 12 sierpnia. Początek o godz. 10.00. Zapraszamy do kibiców do jego oglądania, bo emocji na pewno nie zabraknie.