Przełamanie juniorów młodszych Odry

W 6. kolejce spotkań w centralnych ligach w piłkarskich rozgrywkach młodzieżowych zespoły Odry były skazane na pożarcie. Tymczasem drużyna juniorów młodszych zremisowała w Zabrzu z prowadzącym w tabeli Górnikiem 0-0.

Zespół do lat 17 opolskiego klubu w pięciu dotychczasowych meczach doznał pięciu porażek. Tymczasem Górnik miał komplet zwycięstw. Faworyta starcia w Zabrzu nietrudno było więc wskazać. Tymczasem podopieczni trenera Tomasza Piwowarczyka spisali się bardzo dzielnie. Grali odpowiedzialnie w defensywie, a sami byli bliżej zdobycia zwycięskiej bramki. Najlepszą okazję mieli w drugiej połowie. Mikołaj Styrczula i Jan Dąbrowski wzajemnie sobie jednak przeszkodzili będąc pięć metrów od bramki Górnika.

– Zagraliśmy dobry mecz i oby to było przełamanie, na które czekaliśmy – mówił trener Piwowarczyk. – W większości poprzednich meczów też spisywaliśmy się dobrze i powinniśmy mieć już wcześniej jakąś zdobycz punktową na koncie. Nie ma już jednak co do tego wracać. Trzeba patrzeć w przyszłość.

W najbliższy czwartek 18 kwietnia nasi juniorzy młodsi zagrają bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie (z ligi spadną po 14 kolejkach dwa najsłabsze drużyny z grona ośmiu). O godz. 13.00 na boisku w Centrum Sportu przy ul. Północnej rozpocznie się ich starcie ze Stadionem Śląskim Chorzów.

Górnik Zabrze – Odra Opole 0-0
Odra: Kołotyło – Witek, Jadeszko, Gandziarowski, Szota – Surzyn, Wnuk, Maciej Wróbel, Styrczula (88. Rychlik), Muzyka (66. Dąbrowski) – Kaczka. Trener Tomasz Piwowarczyk.

Terminarz, wyniki i tabela grupy C rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Młodszych

Z kolei drużyna trampkarzy pojechała na mecz do Lubina. Tamtejsze Zagłębie będzie walczyć o mistrzostwo ligi. W starciu z naszą ekipą pokazało moc i wygrało 4-1. Odra zaczęła mecz cofnięta i dobrze się broniła. Jej piłkarze wiedzieli, że jeśli wyjdą bardziej do przodu, rywale wykorzystają to. Opolanie grając bardzo odpowiedzialnie wyprowadzili trzy dobre kontrataki, a jeden z nich zakończył się zdobyciem bramki. W 26. min na listę strzelców wpisał się Dominik Mrozek. Goście grali bardzo dobrze i chyba zbytnio uwierzyli w swoje siły. Wyszli odważniej do rywali, a ci tylko na to czekali. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównali, a po przerwie udowodnili swoją wyższość.

Następny mecz nasi trampkarze zagrają już w najbliższy czwartek 18 kwietnia. O godz. 11.00 na boisku w Centrum Sportu przy ul. Północnej rozpocznie się spotkanie z inną bardzo mocną ekipą – Śląskiem Wrocław.

Zagłębie Lubin – Odra Opole 4-1 (1-1)
Bramki: 0-1 Mrozek – 26., 1-1 Śmietana – 36., 2-1 Śmietana – 46., 3-1 Szafranek – 56., 4-1 Szafranek – 75.
Odra: Wojakowski (41. Wieszołek) – Stolarewski, Pietras (78. Danielak), Michalak, Babijczuk – Drescher, Wołyniec (41. Andruszko), Sługocki, Zarzycki (68. Sikorski), Mrozek – Paszkowski. Trener Wojciech Mielnik.

Terminarz, wyniki i tabela grupy C rozgrywek Centralnej Ligi Trampkarzy

Na zdjęciu w białych strojach zawodnicy drużyny juniorów młodszych Odry. Przy piłce Mikołaj Styrczula, obok kapitan Maciej Wróbel. Fot. Andrzej Klimek.