Przemysław Zadura: „Po Nowym Roku rozpocząłem treningi”

Mniej niż tydzień dzieli gwardzistów od pierwszego meczu drugiej rundy PGNiG Superligi. 17 stycznia zmierzą się w wyjazdowym pojedynku z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Natomiast pierwszy mecz w hali przy Oleskiej 70 zostanie rozegrany trzy dni później, a przeciwnikiem opolan będą Meble Wójcik Elbląg.

Po długiej absencji (wieloodłamowe złamanie kości promieniowej) do składu powraca rozgrywający Przemysław Zadura. Zawodnik od początku bierze czynny udział w okresie przygotowawczym do drugiej rundy sezonu. – Na całe szczęście po złamaniu nie ma już śladu, pozostały tylko ograniczenia w ruchomości, ale myślę, że kwestią czasu będzie, jak wrócę do pełnej sprawności. Treningi rozpocząłem po Nowym Roku razem z drużyną, z czego niezmiernie się cieszę – mówi popularny „Zadra”.

Po rozgrywkach pierwszej rundy, KPR Gwardia Opole zajmuje 5. lokatę w Grupie Pomarańczowej oraz 9. w tabeli zbiorczej. 5 drużyna sezonu 2016/2017 PGNiG Superligi będzie chciała poprawić ten wynik. – Oczywistym jest, że wynik nie tylko chcemy, ale i powinniśmy poprawić. Niestety, w tym roku dręczą nas kontuzje, co mocno utrudnia nam nie tylko zdobywanie punktów, ale i samo trenowanie. Uważam, że gdybyśmy grali w pełnym składzie, nasz wynik byłby z pewnością lepszy. We wszystkim jednak trzeba szukać plusów, bo w czasie, w którym „Tolek”, „Mokry” czy ja, nie byliśmy w stanie pomóc drużynie, dużo doświadczenia zbierali nasi młodsi i mniej doświadczeni zawodnicy. To z pewnością zaplusuje w dalszej części sezonu – dodaje Przemysław Zadura.

W drugiej części sezonu, podobnie jak wcześniej, mecze często rozgrywane będą co trzy dni. Czy gwardziści mają specjalną metodę, na tak częste granie? – Czy przygotowujemy się jakoś specjalnie? Określiłbym to „jak zawsze”- czyli ciężko. Wiadomo, że granie środa-sobota kosztuje sporo wysiłku, dlatego od Nowego Roku trenujemy dwa razy dziennie, na dużych obciążeniach, żeby podładować jeszcze akumulatory przed drugą częścią sezonu. Oprócz treningów czeka nas sparing w Czechach, a już za niecały tydzień – pierwszy mecz w Piotrkowie. Miejmy nadzieję, że w tym pojedynku wystąpimy w pełnym składzie i rozpoczniemy rok od zwycięstwa – zakończył gwardzista.

W najbliższy weekend KPR Gwardia Opole uda się do Czech, gdzie rozegra sparingowy pojedynek z drużyną z Nove Veseli. Natomiast już 17 stycznia  w Piotrkowie Trybunalskim opolanie zmierzą się w ramach PGNiG Superligi, z miejscowym Piotrkowianinem.

www.kprgwardiaopole.com