Przygotowania UNI Opole do sezonu

Przygotowania UNI Opole do sezonu

UNI Opole, czyli nowy pierwszoligowiec siatkówki kobiecej rozpoczął już treningi.

Zespól pod wodzą trenera Fogla pewnie wygrywając Turniej Finałowy, który odbył się w Opolu okazał się najlepszym zespołem II ligi i awansował do 1 ligi.

W tej chwili jest dopinany skład na nowy sezon i rozpoczynają się treningi opolskich siatkarek. Do zawodniczek z UNI doszły: Aleksandra Elko – ostatnio II ligowy Alexas Turek, Oliwia Michalak – Azoty Tarnów ( ma za sobą występy w reprezentacji Polski kadetek i juniorek), Nikola Abramajtys – z Chemika Police, Natalia Strózik – ostatni sezon spędziła w wicemistrzyniach kraju Budowlanych Łódź oraz Daria Dąbrowska z Pałacu Bydgoszcz.

Krótkiego wywiadu udzielił trener UNI Opole – Patryk Fogel:

Sezon dla nas będzie bardzo trudny, ponieważ wszystkie zespoły w 1 lidze bardzo się wzmocniły. Mają nawet po 3 zawodniczki, które występowały w ekstraklasie.

Na chwilę obecną dziewczyny mają tzw. treningi rozruchowe na stadionie lekkoatletycznym i sprawnościowo – siłowe na Uniwersytecie.

Na salę wyjdą prawdopodobnie za ok 1,5 tygodnia.

Ze starego składu pozostało 9 zawodniczek. W nowym sezonie doszło 5, będzie jeszcze 1 rozgrywająca, która dojedzie do nas trochę później.

Sparingi mamy zaplanowane na 01.09 i 02.09 oraz 09.09 ale na razie nie chcę zdradzać, z kim będziemy grali.

 

Pierwszy mecz rundy zasadniczej I Ligi ma się rozpocząć 7 października, a zakończyć 3 marca. Faworytami są stołeczna Wisła i WTS Solna Wieliczka. W tym roku dwie, a nie jak w poprzednich latach drużyny będą mogły się ubiegać o prawo gry w Orlen Lidze. Dwa ostatnie zespoły spadną do II ligi kobiet.

W pierwszej kolejce opolanki zagrają na wyjeździe z Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania i wsparcia siatkarek w nowym sezonie.