Radosław Chojnowski stoczy kolejną walkę na III Gali Wach Boxing

Podczas III Gali Wach Boxing w Pałacu w Konarach trener i zawodnik Opolskiego Klubu Bokserskiego Odra Opola, Radosław Chojnowski stoczy swój trzeci zawodowy pojedynek. 

Piotr Jankowski

Podczas wydarzenia, które 12 czerwca odbędzie się bez kibiców (transmisja w systemie pay per view), Chojnowski (2 zwycięstwa, 0 przegranych) zmierzy się z Sebastianem Rembeckim (1 zwycięstwo, 0 przegranych). Będzie to prawdziwy test zarówno dla jednego i drugiego boksera, którzy na zawodowej drodze są tak naprawdę od niedawna.

Mimo pandemii udało się dobrze realizować cykl treningowy. Większych przeszkód nie było – opowiada opolski zawodnik. – Teraz wyjeżdżamy na krótkie zgrupowanie w góry. Jeśli chodzi o przeciwnika, to cieszę się, że trafił się taki zawodnik, który ma bardzo bogatą karierę w sporcie amatorskim i dużo osiągnięć. Na razie jest bez zwycięstwa, ale na ranking nie ma co patrzeć. Nie można kalkulować, tylko trzeba wyjść i walczyć. Wydaje mi się, że ten pojedynek będzie odskocznią dla któregoś z nas do dalszej drogi w karierze – dodaje.

Zarówno dla Chojnowskiego, jak i Rembeckiego będzie to pierwsze starcie w zawodowej karierze z zawodnikiem, który ma więcej zwycięstw, aniżeli przegranych.

Dostęp do walki, jak i całej gali, w której zmierzy się jeden z najlepszych polskich zawodników wagi ciężkiej, Mariusz Wach, można zakupić tutaj – KLIK.

Na zdjęciu Radosław Chojnowski podczas walki w Opolu. Fot. Mariusz Matkowski