Remis i porażka ekip młodzieżowych Odry

W czwartek zostały rozegrane mecze 7. kolejki młodzieżowych centralnych lig piłkarskich. Zespoły Odry Opole grały u siebie. Drużyna do lat 17 zremisowała, a ich młodsi koledzy przegrali.

Ekipa juniorów młodszych (do lat 17) grała bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie. Opolanie zajmujący ostatnie 8. miejsce w tabeli gościli Stadion Śląski Chorzów i w przypadku zwycięstwa przeskoczyliby tę drużynę i wskoczyliby na 6. pozycję dającą utrzymanie w lidze centralnej. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Piwowarczyka w minioną niedzielę zasygnalizował zwyżkę formy i zremisował z liderem – Górnikiem Zabrze 0-0 na wyjeździe. Była więc nadzieja na pierwsze zwycięstwo.

Niebiesko-czerwoni zaczęli mecz bardzo dobrze, bo już w 3. min objęli prowadzenie po strzale kapitana Macieja Wróbla. Pierwszy fragment zwiastował, że nasz zespół w końcu zapisze na swe konto trzy punkty. Tak się niestety nie stało. Goście jeszcze przed przerwą wyrównali, a w drugiej połowie byli bliżsi zdobycia zwycięskiego gola. Wprawdzie inicjatywę mieli opolanie, ale nie mieli oni tak klarownych sytuacji jak przeciwnicy. Ci oddali dwa bardzo groźne strzały, z którymi poradził sobie bramkarz Błażej Sapielak, a raz po sprawnie wyprowadzonej kontrze jeden z zawodników gości przestrzelił z bliska. Przyjezdni przez chwilę mogli też liczyć, że będą mieli rzut karny. Arbiter podyktował jedenastkę, ale po konsultacji z sędzią liniowym zmienił decyzję.

Nie był to udany mecz opolan, podobnie jak pierwsza runda wiosennych zmagań. Zakończyli ją z zaledwie dwoma punktami w siedmiu meczach. W drugiej rundzie muszą się spisywać znacznie lepiej, by utrzymać się na szczeblu centralnym. Pierwszy mecz rundy rewanżowej też zagrają u siebie. W sobotę 27 kwietnia zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie odbędzie się na boisku w Centrum Sportu przy ul. Północnej, a rozpocznie się o godz. 11.00.

Odra Opole – Stadion Śląski Chorzów 1-1 (1-1)
Bramka dla Odry: Maciej Wróbel (3.)
Odra: Sapielak – Witek, Jadeszko, Gandziarowski, Szota – Muzyka (68. Dąbrowski), Wnuk, Styrczula, Maciej Wróbel, Kaczka – Surzyn. Trener Tomasz Piwowarczyk.

Terminarz, wyniki i tabela gr. C rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Młodszych

Z kolei drużyna trampkarzy (do lat 15) mierzyła się z jedną z najlepszych w kraju ekipą w tej kategorii wiekowej – Śląskiem Wrocław. Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska prowadzi w tabeli gr. C rozgrywek Centralnej Ligi Trampkarzy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 dla gości i była to wygrana jak najbardziej zasłużona. Przewaga wrocławian zwłaszcza w pierwszej połowie była duża. Gola zdobyli w 27. min po dobrze rozegranym rzucie wolnym. W drugiej połowie mecz miał bardziej wyrównany charakter. Nasi piłkarze nie zdołali jednak wyrównać.

Kolejny mecz nasz zespół trampkarzy również rozegra u siebie. W sobotę 27 kwietnia ich rywalem będzie Rozwój Katowice. Spotkanie odbędzie się na boisku w Centrum Sportu przy ul. Północnej, a rozpocznie się o godz. 15.00.

Odra Opole – Śląsk Wrocław 0-1 (0-1)
Odra: Wojakowski – Zarzycki, Pietras, Michalak, Babijczuk – Drescher, Sługocki (69. Lake), Wołyniec (41. Rutkowski), Paszkowski, Morzek (64. Andriszko) – Bober. Trener Wojciech Mielnik.

Terminarz, wyniki i tabela gr. C rozgrywek Centralnej Ligi Trampkarzy

Na zdjęciu udana interwencja bramkarza drużyny juniorów młodszych Odry – Błażeja Sapielaka. Fot. Mariusz Matkowski.