Reprezentacja naszej OLO godnie ją reprezentowała w Ostrowcu

Drużyna złożona z zawodników występujących na co dzień w rozgrywkach amatorskich Opolskiej Ligi Orlika wzięła udział w turnieju „Piłkarski Dzień Niepodległości” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zajęła w nim 3. miejsce.

Inicjatorem wyjazdu był Michał Rugała, pochodzący z tego miasta (aktualnie mieszkający w Opolu) gracz zespołu Diwa Personalservice. Organizatorem zmagań był Andrzej Kobylański – były, sześciokrotny reprezentant Polski, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie z 1992 roku oraz gracz takich klubów jak m.in.: FC Koln, Hannover czy Widzew Łódź.

Nasza drużyna wystąpiła w turnieju pod nazwą OLO Opole. W rywalizacji wzięło udział siedem zespołów (pieć z Ostrowca, Oldboys Motor Lublin oraz nasze OLO) grając systemem „każdy z każdym”. Po dobrej grze, opolanie zgromadziwszy na swoim koncie 10 punktów (trzy zwycięstwa, remis oraz dwie porażki), uplasowali się w końcowej klasyfikacji na wysokim, trzecim miejscu będąc chwalonymi za swoją postawę.

W składach zespołów biorących udział w rywalizacji nie zabrakło znanych nazwisk. Obok wspomnianego Andrzeja Kobylańskiego byli to m.in. kojarzeni z występów w reprezentacji Polski oraz na boiskach ekstraklasy: Dariusz Pietrasiak, Mirosław Budka, Tomasz Żelazowski, Marcin Mańka.

OLO Opole wystąpiło w Ostrowcu Świętokrzyskim w następującym składzie (w nawiasie nazwa drużyny, w której dany zawodnik występuje w Opolskiej Lidze Orlika oraz ilość zdobytych bramek w imprezie): Tomasz Zakrzewski (Mortal Kombat) – Jacek Zienkiewicz (The Zigers), Karol Jurkiewicz (The Zigers), Michał Bajorko (Mortal Kombat, 1 gol), Michał Rugała (Diwa Personalservice), Marcin Wedler (The Zigers), Mirosław Kuś (Diwa Personalservice), Mateusz Wiercimok (Diwa Personalservice, 4 gole), Maciej Gaweł (Opolskie Żubry, 1 gol).

Na zdjęciu drużyna OLO Opole, która zagrała na turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim.