Reprezentacja szczypiornistów zawita do Opola

Pod koniec roku cztery reprezentacje narodowe będą rywalizować w Stegu Arenie w towarzyskim turnieju świąteczno-noworocznym.

Marcin Sagan

– Cieszę się, że kolejna duża impreza ma szansę zawitać do Opola i do naszej pięknej wyremontowanej niedawno hali – mówił prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – W minionym roku były Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce, kilka miesięcy temu był mecz reprezentacji Polski siatkarzy. Jeszcze musimy uzyskać akceptację radnych byśmy mogli przeznaczyć pieniądze na organizację turnieju. Mam nadzieję, że nie storpedują pomysłu. To będzie gratka dla kibiców sportu i piłki ręcznej, a jednocześnie też promocja Opola i hali, bo spotkania mają być też transmitowane w telewizji. Koszt przeprowadzenia turnieju to 150 tys. zł.

– To, że Związek Piłki Ręcznej zwrócił się z propozycją przeprowadzenia turnieju, to efekt rozwoju piłki ręcznej w naszym mieście – zaznaczał wiceprezydent Opola Przemysław Zych odpowiedzialny w mieście za sprawy sportu.

W turnieju mają wystąpić cztery drużyny: Polska, Czechy, Rumunia oraz Japonia. Zmagania zaplanowane są na 28 i 29 grudnia. W pierwszym dniu odbyć się mają mecze półfinałowe, a w drugim spotkanie o 3. miejsce i finał. Łącznie rozegrane więc zostaną cztery mecze. Pary półfinałowe jeszcze nie zostały rozlosowane.

– Jest szansa, że spełni się moje kolejne sportowe marzenie – przyznał bramkarz opolskiej Gwardii i reprezentacji Polski Adam Malcher. – Zawsze chciałem zagrać z orzełkiem na piersi w moim mieście.

– Też mam emocjonalny stosunek do tego turnieju – przekonywał były reprezentant Polski i w przeszłości uznany trener Antoni Przybecki. – Reprezentacja w naszej hali to zawsze jest dodatkowy ładunek pozytywnej energii. Dodatkowo przecież jej trenerem jest mój syn Piotr, który swoją piękną karierę zaczynał w naszym Opolu i Gwardii. To będzie piękna sprawa zobaczyć kadrę u nas.

– Jestem przekonany, że choć reprezentacja Polski ma u nas zagościć po raz pierwszy, to nie ostatni – mówił dyrektor Stegu Areny i jednocześnie opolski radny Tomasz Wróbel. – Staramy się stale zapewniać w hali atrakcyjne wydarzenia sportowe, a turniej pod koniec tego roku takim na pewno będzie.

Na zdjęciu bramkarz reprezentacji Polski i opolskiej Gwardii Adam Malcher. Będzie miał on pod koniec grudnia szansę zrealizować swoje sportowe marzenie – zagrać mecz w kadrze narodowej w rodzinnym Opolu.