Reprezentanci AZS-u Politechniki zdobyli dwa medale na mistrzostwach Polski juniorów w kajakarstwie

Zawody odbyły się w Bydgoszczy, a przedstawiciele naszego klubu przywieźli z nich srebro i brąz.

W zmaganiach wzięli udział przedstawiciele 43 klubów z całego kraju. W klasyfikacji drużynowej skromna reprezentacja AZS-u Politechniki Opole zajęła 11 miejsce. W mistrzostwach przeznaczonych dla młodzieży urodzonej w 2001 i 2002 roku wzięło udział pięcioro przedstawicieli naszego klubu.

Bardzo zadowolona z siebie może być para kajakarzy Mateusz Szkudlarek – Daniel Słomian. W wyścigu dwójek na 500 metrów zajęli oni drugie miejsce. Mieli rezultat 1.43,025, a zwyciężyła osada Zawiszy Bydgoszcz: Hubert Nowaczyk – Bartosz Ammacher (czas 1.41,374). Blisko podium opolski duet 18-latków był na sprinterskim dystansie 200 metrów. Nasza dwójka zajęła 4. lokatę, a żeby stanąć na podium musiałaby mieć czas o 0,13 sek. lepszy. Ponadto na dystansie 5000 metrów Szkudlarek ze Słomianem zajęli 5. miejsce.

Drugi zdobyty w Bydgoszczy medal – brązowy to zasługa dwójki Magdalena Przybyła – Natalia Tomasik. W wyścigu kanadyjek dwójek na 500 metrów 18-letnia Magda i rok młodsza Natalia zajęły 3. lokatę. Ponadto były czwarte na 200 metrów kanadyjkowych dwójek. Warto jeszcze odnotować występ 18-letniej Martyny Leśniak. Najwyższe miejsce – ósme zajęła ona w kajakowej jedynce na dystansie 5000 metrów.

Na zdjęciu na podium stoi z lewej strony opolska dwójka srebrnych medalistów: Daniel Słomian i Mateusz Szkudlarek. Fot. archiwum klubowe.