Reprezentanci Forca Brava sześć razy stawali na podium

W Luboniu koło Poznania odbyły się ogólnopolskie zawody „Winter Open” w brazylijskim jiu-jitsu. Bardzo dobrze spisali się na nich zawodnicy klubu Forca Brava Opole.

Marcin Sagan

Rywalizacja odbywała się w formule Gi (w kimonach) i No-Gi (bez kimon). Zmagania, jak to w tej dyscyplinie bywa, toczyły się w różnych kategoriach wiekowych, wagowych i z podziałem na stopień zaawansowania danego uczestnika. Ten określany jest przez kolor pasów.

Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Sapa. W walkach w kimonach wygrał w kategorii adult (pasy białe) w wadze do 61,5 kg. W pojedynkach bez kimon wygrał w kategorii adult (pasy białe) w wadze do 57,5 kg.

Na podium dwa razy stawała również Monika Woźniak. Wygrała ona rywalizację w formule No-Gi (pasy niebieskie) w wadze do 71,5 kg, a także była druga w formule Gi (pasy niebieskie) w wadze do 74 kg.

Złoty medal wywalczył także Dennis Piekaruś w walkach bez kimon w kategorii adult (niebieskie pasy) w wadze do 91,5 kg. Z kolei Szymon Cieśla był drugi w wadze do 73,5 kg (niebieskie pasy) w kategorii adult.

Warto wspomnieć jeszcze o złotym medalu wywalczonym przez Miłosza Gądziaka w formule No-Gi (brązowe pasy), kategoria adult w wadze do 85,5 kg. Zawodnik ten trenuje w dwóch klubach – Forca Brava oraz Strzelec Ostrów.

Na zdjęciu drugi z lewej Dennis Piekaruś, który w Luboniu stanał na najwyższym stopniu podium. Fot. archowum klubowe.