Reprezentanci Hawi ścigali się na terenie kopalni w Szymiszowie

Czwarta runda motocyklowego IPONE Cross Country Series 2019 odbyła się właśnie na terenie w pobliżu Strzelec Opolskich. W imprezie wystartowało 156 uczestników, a wśród nich czwórka reprezentantów opolskiego Hawi Racing Team.

Motocykliści dwugodzinne zmagania rozpoczynali z niecki wyrobiska. Sędzia zawodów Wojciech Rencz wypuszczał na trasę zawodników pojedynczo, w krótkich odstępach czasu, z uwagi na specyficzny, niebezpieczny teren oraz wąskie odcinki trasy.

Na najwyższym stopniu podium w klasie Ladies stanęła Weronika Duraj, dla której były to drugie zwycięskie zawody w barwach opolskiego klubu. Na wyróżnienie zasługuje Rafał Szymański. Już na pierwszym okrążeniu złapał „kapcia” w tylnym kola i w takich mało komfortowych warunkach przejechał całe zawody, nieznacznie ustępując swojemu rywalowi w klasie E2 Marcinowi Jarosowi, z którym niemalże jednocześnie wpadł na metę.

Pechowo dla naszych jeźdźców przebiegała rywalizacja w klasie Champion. Tomasz Wikowicz od początku miał problemy ze swoim motocyklem, któremu brakowało mocy i w połowie wyścigu zdecydował się przerwać jazdę w obawie o swój sprzęt. Z kolei Paweł Rubisz został wytrącony z rytmu jazdy przez kolizję z innym uczestnikiem zawodów, któremu udzielał pierwszej pomocy i ostatecznie został sklasyfikowany na 7. pozycji. Zwyciężył Wojciech Latała (Panda Racing Strzelce Opolskie) przed Patrykiem Bielcem (ROW Rybnik).

W klasyfikacji sezonu liderami w swoich klasach są Weronika Duraj i Rafał Szymański. Ostatnie zawody cyklu IPONE Cross Country Series 2019 zostaną rozegrane w Biskupicach koło Częstochowy.