Reprezentantki Piruette Opole zajmowały wysokie lokaty

W Łodzi na lodowisku „Bombonierka” odbyły się zawody mikołajkowe w łyżwiarstwie figurowym w różnych kategoriach wiekowych. Bardzo dobrze spisały się w nich zawodniczki naszego klubu. W imprezie wystąpiło 11 zawodniczek klubu Piruette Opole. Cztery z nich stanęły na podium.  

Marcin Sagan

W najmłodszej kategorii – klasie brązowej (do lat 9) niewiele do szczęścia zabrakło Julii Subocz. W gronie 37 startujących w niej zawodniczek zajęła 4. lokatę. Na 18. została sklasyfikowana Małgorzata Płaczek. W nieco starszej kategorii – klasie srebrnej (do 11 lat) w stawce 26 łyżwiarek były cztery z naszego klubu. Dwie stanęły na podium. W rywalizacji zwyciężyła Zariana Zapolska, a trzecia była Bożena Szymańska. Ponadto na 8. miejscu znalazła się Julia Maślak, a 21. była Anastazja Semenczenko.

W klasie złotej (do 13 lat) wystąpiło 12 uczestniczek. Opolanki były w czołówce. Drugie miejsce zajęła Weronika Ferlin, czwarta była Aleksandra Janikowska, a piąta Natalia Radecka. Wśród juniorek młodszych czyli tych do lat 15 w grupie B zwyciężyła Iwona Drelich. Reprezentantka opolskiego klubu w pokonanym polu zostawiła 20 innych łyżwiarek. W grupie A wystąpiła Jagoda Klisowska i zajęła 9. pozycję wśród 14 startujących.

Na zdjęciu najlepsze zawodniczki w klasie srebrnej czyli w kategorii do lat 11. Na najwyższym stopniu podium Zariana Zapolska. Obok niej z prawej jej koleżanka z klubu Piruette – Bożena Szymańska, która zajęła 3. lokatę. Fot. archiwum klubowe.