Równy krok najlepszych drużyn w rozgrywkach futsalowej ligi miasta

W 9. kolejce Futsal Extra Ligi Opola (FELO) padło 27 goli. Lider i wicelider wygrywali swoje mecze. 

Marcin Sagan

Mający komplet punktów Kopalmat wysoko, bo 10-2 pokonał ostatni w tabeli zespół Na Topie. Bardzo ciekawie zapowiadał się natomiast mecz wicelidera – Wikinga Alibaby z 3. w tabeli ekipą ADL UNS. Wiking odniósł piąte zwycięstwo z rzędu. Wygrał 2-0 i umocnił się na drugiej pozycji w klasyfikacji. Z kolei ADL UNS spadł na 5. miejsce.

Równy zwycięski krok miały dwie najlepsze drużyny, a to samo dotyczyło dwóch najlepszych zawodników w klasyfikacji strzelców. Dawid Dulski (Wiking Alibaba) i Marcin Wacha (Mortal Football World) zdobyli w 9. serii spotkań po dwa gole. Dulski ma ich teraz na koncie 14, a Wacha 12. Na trzecim miejscu ex aequo są: Robert Szmielak z Kopalmatu (jeden gol w 9. kolejce) oraz bohater tej kolejki, inny zawodnik Kopalmatu – Marek Owsiak. On z kolei zdobył aż cztery gole przeciwko ostatniej ekipie w tabeli. Obaj mają po 10 trafień.

W planie rozgrywek jest 14 kolejek. Terminy, gdy w Stegu Arenie odbędą się zmagania w pięciu pozostałych do końca seriach to: 26 stycznia oraz 2, 9, 16 i 23 lutego.

Wyniki 9. kolejki FELO: Wojciobus Profi Art – Mortal Football World 3-3 (Tymofiejew, Błoński, Kostek – Wacha 2, Pulnar); ADL UNS – Wiking Alibaba 0-2 (Dulski 2); Na Topie – Kopalmat 2-10 (Grendziak 2 – Owsiak 4, Czajkowski, Baka po 2, K. Tramsz, R. Szmielak); Patriotic – The Zigers 2-5 (Świrski, Wojnarowski – Berbelicki 2, Lipin, Łada, Woźniakowski).

W tabeli po dziewięciu kolejkach z kompletem 27 punktów prowadzi Kopalmat. Kolejne lokaty: Wiking Alibaba (19 pkt), The Zigers (15 pkt), Mortal Football World, ADL UNS (po 13 pkt), Patriotic (9 pkt), Wojciobus Profi Art (7 pkt), Na Topie (3 pkt).

Na zdjęciu w niebieskich koszulkach zawodnicy zespołu Mortal Football World. Ich mecz z ekipą Wojciobusa zakończył się remisem 3-3. Fot. Mariusz Matkowski.