Ruszają Wiosenne Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa

W całej Polsce startują Wiosenne Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa. Także w Opolu. Cały cykl turniejów jest swojego rodzaju ewenementem, bowiem jest zgodny z rozporządzeniami rządu. Ponadto odbędzie się w różnych kategoriach ze względu na stopień zaawansowania.

Piotr Jankowski

„Najniższą kategorią” jest II liga, w której mierzyć się będą osoby, które nie mają zawodowej przeszłości w tenisie, ani nie są trenerami/instruktorami tego sportu. Jest również kategoria dla seniorów po 45. roku życia oraz I liga – dla byłych graczy i trenerów tenisa. Po rejestracji na stronie internetowej i odpowiedzeniu na kilka prostych pytań każdy z graczy automatycznie zostanie przyporządkowany do odpowiedniej kategorii.

W Opolu rozgrywki toczyć się będą od 25 maja do 14 czerwca na obiektach Bazasporty przy ul. Oleskiej 51 oraz na TRS Chabry przy ul. Chabrów 50A. Co ważne – gracze na kortach spotykają się zawsze jeden na jeden. – W związku z obecną sytuacją zmieniliśmy nieco sposób rozgrywania turniejów. Wszystko po to, by uczestnicy czuli się bezpiecznie – tłumaczy Radosław Gerlach, jeden z organizatorów. – Zamiast organizować turniej w weekend gramy aż trzy tygodnie, a mecze są rozbite na cały tydzień. Dzięki temu gracze spotkają się na korcie tylko we dwójkę – dodaje.

Rywalizacja toczyć będzie się najpierw w trwającej dwa tygodnie fazie grupowej, gdzie każdy rozegra dwa lub trzy spotkania. Najlepsi gracze z każdej grupy zakwalifikują się do fazy pucharowej, która potrwa do 14 czerwca. Tam stawką będzie awans do ogólnopolskiego finału w Warszawie (28-29.06), gdzie, obok zawrotnej puli nagród, pojawi się też transmisja telewizyjna na żywo.

Zapisy na Wiosenne Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa trwają do 23 maja na stronie internetowej – www.polskaligatenisa.pl.