Ruszyły zapisy do zawodów triathlonowych

Do trzeciej edycji imprezy „Triathlon Opole” zostało jeszcze ponad pół roku, ale zapisy prowadzone są znacznie wcześniej.

Marcin Sagan

„Triathlon Opole” w przyszłym roku zaplanowany jest na niedzielę 21 czerwca. Impreza organizowana przez Grupę Triathlonową „KONA” cieszy się dużym powodzeniem i stąd początek zapisów tak wcześnie. Poza tym zawodnicy na te zawody przyjeżdżają z całego kraju. W Polsce jest kilkadziesiąt różnych imprez w tej dyscyplinie sportu w ciągu roku i startujący planują sobie kalendarz startów znacznie wcześniej.

Zapisy do startu prowadzone są na stronie internetowej: www.triathlon-opole.pl. Na niej również wszystkie szczegóły związane z imprezą.

Rywalizacja będzie przeprowadzona na dwóch dystansach. Pierwszy z nich to 1/8 Ironmana (475 metrów pływania; 22,5 km jazdy na rowerze; 5,25 km biegu), a drugi to 1/4 Ironmana (950 metrów pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu).

Pływanie oraz bieg zostaną przeprowadzone w sercu naszego miasta. Pierwsza część zostanie przeprowadzona w Odrze przy zatrzymanym jej nurcie. Kończący zmagania bieg poprowadzony zostanie m.in.: bulwarami nadodrzańskimi, bulwarami wzdłuż kanału Młynówka oraz przez Rynek.

W tym roku w drugiej edycji imprezy na trasie rywalizowało 477 uczestników.