Są już bilety na międzynarodowy turniej siatkówki

Przez trzy dni od 21 do 23 maja w Stegu Arenie trwać będzie prestiżowy turniej Ligi Narodów siatkarek. Wezmą w nim udział reprezentacje: Polski, Włoch, Niemiec i Tajlandii. W sprzedaży są już bilety. 

Marcin Sagan

Liga Narodów to kontynuacja cyklu Grand Prix – odpowiednika Ligi Światowej wśród mężczyzn. Rok temu odbyła się pierwsza edycja z udziałem 16 najlepszych drużyn świata. Każda z tych reprezentacji rozgrywa 15 spotkań w ramach pięciu turniejów (na każdym gra trzy mecze). Sześć najlepszych drużyn awansuje później do turnieju finałowego. Rok temu Polki zajęły przyzwoite 8. miejsce.

Tegoroczną edycję biało-czerwone rozpoczną turniejem w naszym kraju, a dokładnie w naszym mieście. Stegu Arena będzie więc gościć kolejną niezwykle prestiżową imprezę sportową. Turniej w Opolu odbędzie się od 21 do 23 maja. Najmocniejszą drużyną spośród czterech, które wystąpią na imprezie wydają się Włoszki. To aktualne wicemistrzynie świata. W poprzedniej edycji Ligi Narodów w fazie grupowej zajęły 6. miejsce. Niemki zajęły 11. pozycję, a Tajki 15.

Znany jest już plan opolskiego turnieju. We wtorek 21 maja o godz. 17.30 rozpocznie się mecz Tajlandia – Niemcy, a o godz. 20.30 Polska – Włochy. W środę 22 maja na godz. 17.30 zaplanowany jest mecz Tajlandia – Włochy, a na 20.30 Polska – Niemcy. W czwartek 23 maja w ostatni dzień turnieju najpierw o godz. 17.30 będzie mecz Włochy – Niemcy, a o godz. 20.30 Polska – Tajlandia.

W sprzedaży są już bilety na turniej. Kupować je można w sieci na stronie www.ebilet.pl pod adresem http://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/

Faza grupowa Ligi Narodów kobiet będzie się odbywać w kolejne tygodnie w terminach wtorek-czwartek.

28-30 maja Polki zagrają na turnieju w Holandii z: gospodyniami, Brazylią i Bułgarią
4-6 czerwca zagrają na turnieju w Belgii z: gospodyniami, Serbią i Rosją
11-13 czerwca wystąpią na turnieju w Chinach z: gospodyniami, USA i Turcją
18-20 czerwca na turnieju w Korei Południowej zmierzą się z: gospodyniami, Japonią i Dominikaną

Na zdjęciu kibice podczas jednej z licznych imprez międzynarodowych, które odbywały się w Stegu Arenie. Od 21 do 23 maja znów będą uczestniczyć w dużym wydarzeniu sportowym. Fot. Mariusz Matkowski.