Siatkarki Uni Opole kontynuują dobrą serię

Nasze I-ligowe zawodniczki mocno walczą o 5. pozycję po fazie zasadniczej rozgrywek. W 24. kolejce pokonały u siebie będącą na przedostatniej pozycji drużynę Szóstki Mielec 3:0 i było to ich piąte zwycięstwo z rzędu.

Pierwszy set był bez historii. Opolanki szybko odskoczyły na 8:3 i kontrolowały jego przebieg. Siatkarski Szóstki popełniały dużo błędów w ataku i ostatecznie przegrały do 16. Łatwa wygrana w pierwszej odsłonie i przedostatnia lokata rywalek w tabeli wskazywałaby, że nasze dziewczyny łatwo sobie poradzą w następnych setach. Tak jednak nie było.

Druga partia przyniosła wiele emocji. Dopingowane gorąco przez kilku własnych kibiców mielczanki odskoczyły na 7:2, a potem 10:5. Opolankom, kiedy na zagrywce była kapitan Ilona Gierak, udało się zmniejszyć straty do jednego punktu (9:10). Za chwilę prowadziły 14:13 i 18:16. Wówczas stanęły i sześć akcji z rzędu na swoją korzyść rozstrzygnął zespół Szóstki. Prowadził 22:18, 23:19 i 24:21. Gospodyniom udało się najpierw obronić trzy piłki setowe, a potem jeszcze dwie w grze na przewagi. Kiedy same miały pierwszego setbola wykorzystały go, wygrały 28:26 i prowadziły już 2:0. Trzeci set był do połowy wyrównany. Przy stanie 14:13 nasza drużyna zdobyła trzy punkty z rzędu, a potem jeszcze powiększyła przewagę. Ostatni punkt zdobyła atakiem Oliwia Michalak, która pojawiła się na parkiecie w końcówce spotkania.

Uni dopisało do swojego konta komplet punktów i przedłużyło swoje szanse na zajęcie 5. pozycji po faze zasadniczej rozgrywek. Do jej zakończenia zostały jeszcze tylko dwie kolejki. W najbliższej, w sobotę 16 lutego Uni zagra ponownie przed własną publicznością. Podejmie SMS Szczyrk, a spotkanie w Stegu Arenie rozpocznie się o godz. 16.00.

Uni Opole – Szóstka Mielec 3:0 (26:16, 28:26, 25:18)
Uni: Mras, Gierak, Pacak, Maternia, Ciesiulewicz, Witowska, Szczygłowska (libero) – Sobiczewska, Gajer, Michalak. Trener Nicola Vettori.

Na zdjęciu trener Nicola Vettori udzielający rad środkowej naszej ekipy Dominice Witowskiej. Fot. Andrzej Klimek.

Terminarz, wyniki i tabela I ligi siatkarek (link poniżej).